Ostatní

Tipy na dárky

Pohádky, smažený kapr, bramborový salát, dárky – to vše vás dnes jistě čeká a nemine. O tom, jak probíhají Vánoce ve světě, jsme vás informovali v minulém článku. Dnes si už užívejte klidný a ničím nerušený Štědrý den. Doufáme, že pod stromečkem najdete některý z těchto dárků, které vám pomohou při studiu angličtiny i v roce 2016.

Anglická kniha
To nejmenší, co můžete pro zlepšení své angličtiny udělat, je přát si od Ježíška anglickou knihu. Třeba vaši oblíbenou, kterou už znáte. Nebudete mít se čtením takový problém. Můžete si do ní vpisovat překlad slovíček, která neznáte. Ideálně si tak rozšíříte slovní zásobu.

Poukaz na kurz angličtiny
Pokud jste byli o něco hodnější, třeba dnes pod stromečkem najdete poukaz na výuku angličtiny. V různých jazykových školách je v nabídce velké množství kurzů. Liší se náročností nebo třeba počtem osob, pro které jsou určeny. Hned od ledna pak můžete začít s výukou a v létě na dovolené se v pohodě domluvíte.

Elektronický slovník
Tuhle malou krabičku je dobré mít vždycky u sebe. Cokoliv budete potřebovat přeložit nebo když si nebudete vědět rady při konverzaci s cizincem. Tenhle přístroj vás zachrání. Do elektronického slovníku jednoduše naťukáte požadované slovíčko a hned se vám objeví překlad i s výslovností. Ideální věc na cesty nebo třeba i do školy.

Poukaz na pobyt v zahraničí
A jak ideálně by vás mohl Ježíšek odměnit? Pobyt v zahraničí je to nejlepší, co můžete pro vypilování své angličtiny udělat. Ať už poznávací nebo vzdělávací výlet. Jakýkoliv pobyt v cizím prostředí vás donutí konverzovat a nestydět se mluvit. I když třeba máte nějaké nedostatky.

A samozřejmě to nejdůležitější, co potřebujete, je odhodlání a vytrvalost. Proto nezoufejte, pokud žádný z těchto dárků nedostanete. Jsou to pouze tipy. V příštím roce se v našich článcích dočtete například to,  jak se nejlépe připravit na cestu do zahraničí a chybět nebudou ani příběhy českých studentů, kteří vycestovali do Ameriky. Máte se na co těšit!