Před odletem

Začátek cesty do USA

Ahoj, jmenuju se Karolína a je mi 17 let. Tenhle web mi pomohl při začátku mého plánu cesty do USA. Hlavní důvod proč jsem se rozhodla odjet byla naše angličtina, která jako na většině gymplech stojí za prd.. A já, jelikož chci studovat diplomacii, budu jazyky potřebovat. Není to poprvé co někam takhle pojedu. Před dvěma lety jsem byla na 3 týdny na Maltě od SA, kde to bylo popravdě dost šílený. Všude samý Češi k anglině jsem se skoro nedostala a škola taky nic moc, jinak mi taky změnili rodinu a absolutně nic mi neřekli, takže s SA už nikdy i když asi někdo s nimi má i dobrý zkušenosti…

Pak jsem byla taky v Německu, ale to bylo se školou. Takže jsem začala zkoušet rodiče, co by tomu řekli, kdybych je na rok ”opustila”, táta ten byl docela rád, že se mě na chvíli zbaví 😀 za to mamka ta se o mě dost bojí asi jako každá máma, ale nakonec se rozhodla mě pustit. Kamarádky byly od EF takže nebylo celkem co řešit.. Jeli jsme se kouknout na schůzku a už tam jsem byla celkem rozhodnutá jet. Nejdřív jsem vyplňovala papíry o sobě a rodině.

Docela jsem přemýšlela, jestli vyplnit, že občas půjdu do kostela nebo úplně že ne. Nakonec jsem dala, že ne protože jsem ateista a nehodlám pak s rodinou řešit téma víry atd.. Pak přišel na řadu papír od doktora a učitelky angličtiny s tím byl docela problém a trvalo to celkem dlouho. V téhle době jsem, ale měla docela problém s tím jestli mám a  jestli opravdu chci někam jet. Nebyla jsem si jistá kvůli rodině a taky se o mém plánu dozvědělo pár kamarádů, kteří chtěli, abych tu s nimi zůstala. Mezi tím se byla mamka zepat třídní a ředitelky, jak probíhá přerušení studia a jak to bude až se vrátim.

Ředitelka je docela proti srovnávacím zkouškám, ale ve škole nemám žádné problémy takže bych to teoreticky mohla udělat, ale zatím to moc neřeším. Pak jsme dávali vyplnit papír od doktorky to trvalo docela dlouho ale nakonec i s pár chybami to bylo hotové. Potom už jen papír od učitelky angličtiny. Všechny tyhle dokumenty + fotky pro rodinu jsem poslala do EF a zaplatili jsme první splátku. Musela jsem taky napsat dopis rodině a udělat test z angliny.

No a ještě byl jeden docela větší problém s výběrem regionu, původně jsem chtěla někam k NY, ale pak jsem to změnila na teplo, takže někam k Floridě.. to se zas nelíbilo tátovi, že je tam hodně Kubánců, takž nakonec asi skončim na západě 😀 nějak mě totiž vůbec neláká střední USA a tak jsme radši připlatili 12 000, který se ale vrací kdyby region nedodrželi. No a zítra se musím dát vyfotit kvůli vízům. Potřebují 6 černobílých fotek a pak někdy kopii pasu. Jinak dokumenty už jsou odeslané do Rakouska a já jsem oficiálně přijata do programu, tak už jen pár formalit a snad si mě nějaká hodná rodinka vybere..