V Americe, Výlety po USA

Top 7 dokonalých míst v Kalifornii

Je fuk, jestli jsi “California gurl”, “Dani California” nebo si jen skromně jedeš “California Dreaming”. V Kalifornii jsou místa, která prostě musíš vidět, ať se děje, co se děje. Ať jsi, kdo jsi! Z těch desítek fascinujících míst jsme ti vybrali sedm největších pecek. Něco z přírody, něco z města, všem po chuti, po celé délce kalifornského pobřeží.

Než se teda do Kalifornie vydáš, prostuduj si dobře naši sedmičku. A až tam budeš, rozhodně ta místa nezapomeň navštívit. Jinak se domů raději nevracej!

Venice Beach

Los Angeles je známé pro celé kiláky krásných písečných pláží. Ale jen jedna je ta pravá, jen jedna může být ta nejlepší. Venice Beach, pláž zaslíbená, opalovacím krémem a zmrzlinou oplývající.

Je to právě to místo, kde pod palmami potkáš pouliční umělce všeho druhu, stejně jako v písku se rožnící všechna ta americká plážová těla. Pokud se chceš někde vystavit UV záření, zařádit si s přáteli nebo si jen užít opravdu pestrou procházku, určitě se tam protáhni, nebudeš litovat. Jo a pokud fandíš fitness, nezapomeň se zastavit na Muscle Beach, je to součást Venice. V proslulém fitku přímo pod kalifornským sluncem můžeš solidně vyždímat své svaly nebo se jen nechat motivovat od místních řízků a krasavic.

venice beach los angeles
Venice Beach, laxembassy.com

Death Valley

Někdy je horko, že si říkáš, že na férovku umřeš. A pak je horko, které tě reálně může zabít. Death Valley je nejpekelnější místo nejen v Kalifornii, ale i v celé Severní Americe. A kdo ví, jestli ne na celém širém světě.

Zklameme teď všechny emaře a gotiky, ačkoliv toto místo zní fakt děsivě, nechodí se zde bídně zahynout. Nad ránem, kdy je slunce ještě v klidu, zde můžeš vidět kus neuvěřitelně nádherné přírody. Ano, i poušť může být nádherná. Pokud budeš mít čas, Death Valley a její Dante’s View, slavnou vyhlídku, nesmíš vynechat.

death valley national park california
Death Valley, npca.org

Disneyland

Nedělej tlaky, na Disneyland není nikdo starý! Vážně. Vůbec nezáleží, jestli si ještě živě pamatuješ Mickeyho v jeho zlaté éře, odkojili tě Chip a Dale nebo ti až Elsa ukázala cestu, jak se má naložit s životem. V podhradí mistra Disneyho najdeš to vše dobré a krásné, co znáš z televize ve formě muzikálů, kolotočů, horských drah a jiných šílených atrakcí, výstav, restaurací a obchůdků.

A vůbec nejde jen o animáky, vždyť tady mluvíme i o Hvězdných válkách, Pirátech z Karibiku nebo Strážcích galaxie. To už je jiná, co?

disneyland california
Disneyland California, disneyland.com

General Sherman

Generál Sherman bol jiný pánko. Mnoho času uběhlo od dob jeho zářného života, tak je asi jasné, že tu nebudeme psát o čaji s touto významnou osobou amerických dějin. Protože to byl fakt velikán, pojmenovali po něm Američané pár věcí. Krom tanků, které nás na konci druhé osvobodily, sláva jim, dostal jméno Sherman taky největší z největších stromů světa! Sekvojovec obrovský Generál Sherman můžeš vidět v Národním parku Sequoia. Určitě ho nepřehlédneš. Má 83,8 metrů, objem kmene 1487 m³ a zhruba 2500 let. Slušný stařec, co?

National park Sequoia california
National park Sequoia, sequoialab.com

Golden Gate Bridge

Pokud chceš vidět něco pro Ameriku a Kalifornii opravdu ikonického, musíš ke Golden Gate Bridge. Tento naprosto legendární visací most, který určitě znáš z nespočtu fotek a filmů, se táhne celou míli přes záliv v San Francisku. A pokud ho nechceš rovnou přejít nebo přejet, byla by chyba se na něj aspoň nekouknout! Tak nasaď zrcadlovky a sypej, ať ti ho ty miliony jiných turistů moc neokoukají.

Golden State Bridge
Golden State Bridge, californiabeaches.com

Alcatraz

Neboj, nemusíš být světoznámý kriminální živel, na Alcatraz se dostaneš i tak. Normálně si vezmeš u San Franciska trajekt směr ostrov a můžeš si projít ostrov Alcatraz i s nechvalně známou federální věznici. Ta už sice nefunguje, ale v letech 1934-1963 zde „hostila“ opravdu kvalitní materiál. Pospal si tu nějaký ten večer i slavný Al Capone. Toho tam už ale nepotkáš. Jen tematickou výstavu a hodně, hodně mořských ptáků. I tak to stojí za to, ta atmosféra je psycho.

Pokud máš pro strach echt uděláno, můžeš si procházku věznicí lajznout i v noci. Třeba potkáš duchy některých z doživotně odsouzených. To chceš!

alcatraz island california
Alcatraz, nationalparks.org

Hollywood Walk of Fame

Asi každý z nás má nějakého svého idola v Hollywoodu, ať už herce nebo rejžu. Pokud jsi na tom stejně, určitě se projdi po Hollywoodském chodníku slávy, třeba tam jméno své platonické lásky mezi 2500 dalšími najdeš. Naživo ji těžko uvidíš, sorry, udělej si tak selfie aspoň s její hvězdičkou na tomto proslulém chodníku. Je to něco, co prostě musíš udělat!

donald trump walk of fame star
Hollywood Walk of Fame, cnn.com

Tak! To je naše slavná kalifornská sedma. Jasně, v Kalifornii je toho mnohem více k vidění a dělání, je to kus úžasné země, od severu na jih, od slunečných pláží až po zakaboněné lesy, od hrozného Mickey Mouse po vysmátého Terminátora. Nebo naopak. Každý si tu jednoduše najde to své! A v tom je Kalifornie dokonalá.

A co vy? Byli jste už v Kalifornii? Máte tam svá oblíbená nebo vyhlédnutá místečka? Klidně nám napište, pokecáme!