Sport, Střední škola

Sport na High School

Obrovské sportovní zázemí vás ohromí snad na každé americké střední škole. Najdete mnoho studentů chodících po chodbách v dresu školního týmu a uslyšíte neustálé diskuze o výsledcích posledních zápasů.

Jenom moje škola má vlastní: Baskebalovou halu, tělocvičnu na wrestling, posilovnu, hřiště na baseball, softball, fotbal, lacrosse, tenisové kurty a velkej stadion pro americkej fotbal, s tartanovou dráhou na atletiku. Školní rok je rozdělen na tři části – podzimní, zimní a jarní a v každé sezóně se hrají jiné sporty.

Zde je jejich seznam:

Podzim
Přespolní běhPozemní hokejAmerický fotbalGolfFotbalVolejbal
Zima
BasketbalHokejAtletikaRoztleskávačkyWrestling
Jaro
BaseballSoftballTenisLacrosseAtletika

Obrovská výhodě těchto sportů je ta, že navízejí celkem vysokou kvalitu tréninku, trénuje se každý den, a jsou zadarmo – v rámci školy. Je to taky dobrá příležitost poznat nové lidi na škole. Každý tým má dvě družstva: Varsity (lepší) a JV (horší). Skoro každý týden se hrajou hry mezi školami v dané County (kraj).

Americký fotbal

Am. fotbal je sport číslo jedna nejen na školách, ale hlavně jeho profesionální úroveň = NFL. Kam se hrabe basket, baseball a hokej. Ve školách je to vždycky velká událost, když je fotbalovej zápas, a tribuny jsou přeplněný k prasknutí. Zápasu se účastní i školní band, na zahajovacím ceremoniálu hraje státní hymnu a v půlce má svoje vlastní vystoupení.

Cross Country

Jeden ze sportů, který je nám známější je CC, neboli přespolní běh. Tenhle sport jsem zkoušel já a stojí to fakt za to. Parta lidí byla suprová, držej strašně pospolu a na závodech se strašně povzbuzujou a celý to bylo takový dobrý. Trénuje se každej den už od léta, kdy je celkem vedro až do listopadu, kdy už je docela kosa. Tréninky jsou hodinu a půl dlouhý a jednou týdně se jezdí na závody, které pořádá vždy jiná škola. Ti nejlepší z nejlepších pak jedou na tzv. State championships, kde se sejdou školy z celého státu.

Další články jako tenhle najdete na mém blogu

http://highschool-usa.blog.cz/. A nejsou to články typu – v úterý sem byl dost unavenej a odpoledne šel na narozeninovou party Johnyho…

Jsou to články o americkejch školách a pobytu. To, co budou třeba budoucí zájemci potřebovat.

Obrovské sportovní zázemí vás ohromí snad na každé americké střední škole. Najdete mnoho studentů chodících po chodbách v dresu školního týmu a uslyšíte neustálé diskuze o výsledcích posledních zápasů.