Angličtina

Rozšiř si slovní zásobu – další nová slova v angličtině

Dnes jsme si pro vás přichystali další díl ze seriálu o nově vzniklých slovech v angličtině. Pokud jste ještě nečetli článek o prvních pěti nových slovíčkách, mrkněte na něj a můžeme pokračovat.

Mancation [mænkeišn]

Toto slovo bude asi více oblíbené u kluků. V překladu totiž znamená pánská jízda. Zkrátka když si parta kluků vyjede na výlet a holky nechají doma. Mancation vzniklo spojením slov man (muž) a vacation (dovolená).

Mc Job [mækdžob]

Dělat McJob asi není snem úplně každého. Význam je totiž špatně placená práce bez možnosti profesního růstu. Předpona Mc naznačuje, že se tu naráží na práci ve fastfoodech a rychlých občerstveních.

Me time [mi:taim]

Asi každý občas potřebuje nějaký Me Time. Prostě vypnout a věnovat se sami sobě a tomu, co nás baví. Pro někoho to znamená třeba zahrát si oblíbený sport, zajít si na kosmetiku nebo zkouknout hezký film s kakaem v ruce.

Nerd [nǝ:d]

Nerdem většinou nazveme člověka, kterého kromě počítačů nezajímá nic jiného. Je to takový šílenec, kterého byste od počítače nedostali ani heverem a nejraději by u něj seděl od rána do večera.

Photobomber [fəutəubomə]

Typický photobomber je někdo, kdo cíleně kazí každou fotografii nebo selfíčko, které se snažíte pořídit. Dělá různé obličeje a hlouposti. Máte ve svém okolí někoho takového? 🙂

photobombing

seal-crop-job-1 Phubbing [fabiŋ]

Znáte tu situaci, kdy se s někým bavíte a on vás neposlouchá, raději kouká do mobilu a něco si píše? Přesně tomu se říká phubbing. Je to spojení slov phone (telefon) a snubbing (ingorování).

 

Rozšířili jsme vám zase o něco slovní zásobu? Pokud ano, tak jsme rádi. Poznačte si tyto slovíčka do sešitu, ať na ně nezapomenete a někdy příště vám dodáme další várku nových slov. 🙂