V Americe

Piñata – vytluč si sladkosti

Pokud vyrazíte v Americe na dětskou oslavu, firemní večírek nebo jinou sešlost, pravděpodobně se tam setkáte s velmi oblíbenou aktivitou – rozbíjením Piñaty. Piñata je dutá nádoba vyrobená z vrstveného papíru, která je barevně oblepená a ozdobená třásněmi. Může mít různé tvary, ale nejčastěji se asi setkáte s hvězdicí nebo zvířaty.

A proč je vlastně její rozbíjení tak oblíbené? Je to akční hra, při které se zabavíte vy i lidé, kteří vás pozorují. Probíhá tak, že si jeden účastník zaváže oči a dostane do ruky baseballovou pálku, nebo jinou tyč, se kterou se snaží Piñatu rozbít. Není to ale tak jednoduché, protože je stále v pohybu a několik vrstev papíru zaručuje, že ji první ránou nezdolá. Je to vlastně i taková super antistresová aktivita, díky které ze sebe vymlátíte všechnu nahromaděnou energii. Nesmíte kolem sebe ale máchat tyčí hlava nehlava. Přece jenom máte v ruce nástroj, který může napáchat škody. 🙂

No a to nejlepší na konec. Když se vám podaří dobrá rána a Piñata se rozbije, vypadnou na vás všemožné sladkosti, které se uvnitř ukrývají.

Nalákali jsme vás na novou společenskou aktivitu? Pokud plánujete cestu do Ameriky, je dobré si natrénovat správný švih.

P. S.: Fantazii se meze nekladou a Piñata se dá využít i v různých alternativách. Takže jestli zrovna procházíte rozchodem…. Podívejte se na video. 🙂