Veletrh zahraničních škol

Pátá várka škol z veletrhu – Hoosac School, Idyllwild Arts Academy a Dunn School

Pátý díl seriálu o internátních školách z našeho veletrhu je mimořádně o studiu umění. Umělecká škola na západním, či východním pobřeží Spojených států. Pokud si myslíte, že v nich nemůže být rozdíl, tak čtěte dál.

Hoosac School
Čím se Hoosac School liší od ostatních amerických internátních škol, je její orientace na tradiční hodnoty a disciplínu. To, že se jedná v poměru o jednu ze striktnějších škol, se promítá i do absolventů. Totiž každý, kdo vystudoval tuto školu, byl přijat na některou z amerických vysokých škol. Žádná půlprocentní odchylka, rovných 100 %. K tomu se škola honosí obrovským rybníkem, na kterém mají studenti možnost závodit v kajacích a na kánoích. Hoosac School zde plánuje vybudovat zimní hokejové hřiště, aby podpořilo školní tým. Lední hokej má zde totiž před ostatními sporty přednost.

HoosacSchool4

 Zjistěte o Hoosac School více

Idyllwild Arts Academy
Kde jinde ve Spojených státech studovat umění než na úplně první internátní škole umění na západním pobřeží? Škola nabízí zástup profesionálních lektorů ze všech odvětví umění. Od muziky, divadla, tance, přes grafiku až po filmování, to vše pod jednou střechou. Výhodou pak je, že se studenti nemusí držet po celé studium jednoho odvětví, ale poznávat od každého trochu. A až poté, co si vytvoří přehled, zjistí, čemu by se dále chtěli a měli věnovat. Každý nadstandard má ale svou cenu, zde to jsou talentové zkoušky – zcela pochopitelně.

IdyllwildArts3

Zjistěte o Idyllwild Arts Academy více

Dunn School
Pokud vám umělecká internátní škola vyhovuje, ale Idyllwild Arts Academy vám připadne moc málo americká, tak na opačném břehu Spojených států leží uprostřed Kalifornie to pravé. Dunn School nabízí vše, co právě hýbe kulturním životem v Kalifornii. Fotografování, keramika, sochařství, malování, kresba a tvorba filmu pod taktovkou těch nejlepších dostupných mentorů. V Dunn school připadnou čtyři studenti na jednoho lektora, takže velmi osobní přístup k výuce je zde zaručen. Jako přídavek ke své jedinečnosti škola nabízí řadu sportovních aktivit typických pro východní pobřeží.

bg-photo5

 Zjistěte o Dunn School více

Chtěli jste odjakživa studovat v Kalifornii a mít pravou americkou kinematografii na dosah ruky? Tak to nepromeškejte Největší veletrh zahraničních škol už 27. a 28. října na výstavišti v Letňanech.