Střední škola, V Americe, Vysoká škola

Nejlepší americké univerzity, část 1.

Dostat se na americkou univerzitu je snem mnoha z nás a ne že ne. Důvody k tomu jsou více než jasné. Krom možností, které nabízí samotné studium, a tak i život ve Spojených státech, je to hlavně fakt, že mít diplom z prestižní americké univerzity znamená v profesních kruzích opravdu mnoho. Když budeme skromní, přirovnáme diplom z prestižní americké univerzity za eso v rukávu na všech pracovních pohovorech. Když skromní nebudeme, můžeme ho v podstatě považovat za klíč k celému světu.

Amerických univerzit však není málo a vybrat si rozhodně nemusí být jednoduché. Tady jsme psali, jak si vybrat školu podle lokace a vašich osobních preferencí. Vybrat si však můžete konkrétní školu podle samotných jejich kvalit. Pokud tedy máte za sebou nebo před sebou studium na americké střední škole, nebo pokoušíte štěstí ze škol českých, a nyní se rozhodujete, že si to za „velkou louží“ dáte, projeďte si s námi seznam top amerických univerzit. Určitě si vyberete tu svou!

10. Johns Hopkins University

Univerzita Johna Hopkinse v Baltimoru, státu Maryland, píše svou vlastní historii od roku 1876, takže nějaký ten rok, ale oproti našim stařičkým univerzitám je to nic. To jí však neubírá na kvalitě.

Univerzita je rozdělena na celkem devět fakult, z čehož nejznámější jsou Bloombergova škola veřejného zdraví a Pečovatelská škola, přičemž lékařská a ošetřovatelská praxe se provádí přímo ve světoznámé Nemocnici Johna Hopkinse. Mezi další významné fakulty patří Pedagogická škola, Whitingova škola inženýrství, Škola veřejných záležitostí a Peabodyho institut hudby a tance. Škola tak nabízí pestrou paletu oborů, v podstatě pro každého něco. Pokud však chceš studovat medicínu, zvaž ji určitě.

Mezi významné absolventy této univerzity patří Michael Bloomberg, starosta New Yorku nebo taky bývalý americký prezident Woodrow Wilson.

Johns Hopkins University, Baltimore

9. University of Pennsylvania

Ve Filadelfii, státě Pensylvánie, najdete snadno tuto velkou, a hlavně úžasnou univerzitu. Penn, jak se jí říká zkráceně, nabízí svým studentům kvalitní zázemí již od roku 1740.

Penn má celkem dvanáct fakult, řadí se tedy mezi ty větší americké univerzity. Whartonova škola zaručuje nejlepší ekonomické vzdělání ve Státech, proto ji volí všichni budoucí byznysmeni. Dalšími fakultami jsou např. Pedagogická škola, Škola inženýrství a aplikovaných věd, Zdravotní škola a Právnická škola. Za zmínku také stojí Škola designu a Škola zubní medicíny. I zde je možnost výběru z mnoha studijních oborů, pokud však chceš zazářit například na Wall Streetu, nezapomeň na univerzitu v Pensylvánii.

Penn vystudovali např. bývalý prezident USA William Henry Harrison, básník s těžko zapamatovatelným jménem William Carlos Williams a velké zvíře ve světě byznysu a nyní i prezident Donald Trump.

University of Pennsylvania, Philadelphia

8. Duke University

Dukeova univerzita se nachází v Durhamu, městě v Severní Karolíně. Stojí zde od roku 1838.

Duke může nabídnout celkem deset fakult. Škola obchodu Fuqua patří mezi ty lepší ekonomické vysoké školy ve Státech. Dobré jsou taky Prattova škola inženýrství, Právnická škola, zdejší Medicína, Sanfordská škola veřejných vztahů a Pečovatelská škola. Dukeova univerzita je výjimečná také svou Teologickou školou a Nikolasovou školou environmentální.

Studovala zde například Melinda Gatesová, manželka Billa Gatese nebo kongresman a trojnásobný kandidát na prezidenta USA Ron Paul.

Duke University, Durham

7. Massachusetts Institute of Technology

V Cambridge, státu Massachusetts se nachází tento skvělý technologický institut již od roku 1861. Že ti ten název nic neříká? Ale no tak, každý, kdo se vyzná ve vědě, přeci slyšel o MIT.

Jak už název napovídá, MIT se zaměřuje na technologie, exaktní vědy. Má např. Školu inženýrství, Sloanovu školu managementu a další velice významné studijní programy v matematice, fyzice, chemii, biologii, ekonomice, ale i psychologii. Na výzkum v MIT ročně putuje neuvěřitelných 650 miliónů dolarů a my jsme si jisti, že pokud se chceš v těchto oborech realizovat, určitě chceš být i součástí MIT.

MIT vystudovali Buzz Aldrin, astronaut, po kterém je pojmenován Buzz Rakeťák, Kofi Annan, toho snad představovat nemusíme a třeba taky Ben Bernanke, ředitel Federální rezervní banky USA.

Massachusetts Institute of Technology, Cambridge

6. Stanford University

Ach ano, Stanford, slavný Stanford, slunný Stanford, Stanford kalifornský. Leží kousek od San Franciska a nabízí studia všem študákům od roku 1885. Pokud to teda někoho zajímá.

Stanford má celkem sedm „škol“ nebo fakult. Inženýrskou, Pedagogickou, Právnickou, Zdravotní a tu nejznámější stanfordskou Obchodní školu. Ta se řadí mezi nejlepší ve státech. Zmíníme ještě ekologickou školu Stanfordský lesní institut. A protože jsme v Kalifornii a Hollywood máme za rohem, Stanford se může pyšnit mnohými významnými hudebními a divadelními sbory, jako například Ram’s Head Theatrical Society nebo Mendicants.

Na Stanfordu započal svou hvězdnou kariéru Tiger Woods, studovala zde i Sigourney Weaver, kterou znáš jako krotitelku Vetřelců a pokud ne, naprav to, dále třeba taky bývalý prezident Herbert Hoover.

Stanford University, Stanford

Tak to bylo desáté až šesté místo v žebříčku nejlepších amerických univerzit. V pokračování si představíme první pětku aneb to nejlepší, co americký univerzitní systém nabízí.