Střední škola

Nejlepší americké soukromé střední školy

Už jsme tu měli seznam nejlepších amerických univerzit. Ale jak jsou na tom soukromé střední školy ve Spojených státech? Porovnali jsme pár oficiálních žebříčků, ve kterých hlasovaly tisíce a tisíce samotných studentů a studentek, jejich rodičů a přátel, za jediným účelem. Abychom vytvořili ultimátní seznam toho nejlepšího, co přináší soukromé střední školy za velkou louží. Tady je výsledek.

The Lawrenceville School

Lawrenceville, New Jersey

Lawrenceville v Jersey se řadí mezi moderní střední školy, které rozhodně na nic nečekají. Sami udávají trendy soudobé pedagogiky, posouvají možnosti výuky na další úroveň. Základem jsou kvalitní vyučující, kteří tě skvěle dokáží namotivovat ke studiu, konkurenci mezi tebou a tvými spolužáky se však snaží udržet ve zdravé rovině. A věř, že to na amerických středních běžné není. K mání je mnoho volnočasových aktivit, sportů, ale i dobrovolnictví. A to vypadá hodně dobře na každé univerzitní přihlášce, to si piš.

Lawrenceville School
Lawrenceville School (ussportcamps.com)

Konkrétně tato střední škola je taky vybavena špičkovými labkami, kde najdeš třeba 3D tiskárnu, projekty založené na virtuální realitě atd. Pokud teda patříš mezi zapálené geeky, kteří milují moderní technologie, rozhodně zvaž Lawrenceville. Nezapomeň: „smart is new sexy.“

Castilleja School

Palo Alto, Kalifornie

Castilleja School ve slunné Kalifornii nabízí výuku mimořádné kvality exkluzivně dívkám. Ačkoliv to ubírá na diverzitě školního prostředí, na druhou stranu to pedagogům dovoluje zaměřovat se na užší cílovou skupinu, lépe a snáze tak pro ni uzpůsobovat nejen formát výuky, ale i celkovou atmosféru ve škole. Castilleja se tak právoplatně řadí na první příčku škol pro ambiciózní, nezávislé dívky. Pokud jsi i ty právě taková, určitě si o Castilleja School zjisti více. Věříme, že právě ona může být pro tebe ta ideální. Ne nadarmo se totiž říká, že Castilleja dělá z dívek ženy.

Castilleja School
Castilleja School (i2camp.org)

Horace Mann School

New York, New York

Soukromá střední Horace Manna v New Yorku je odrazem samotného města, ve kterém sídlí už přes sto let. Je nekonvenční, více než o známky jde všem o tvůj osobní rozvoj, o budování dobrých vztahů a spolupráci. „Právě i ty můžeš měnit svět kolem sebe,“ by mohlo být heslem školy Horace Mann.

Horace Mann School
Horace Mann School (pix11.com)

Během studia se ti dostane neuvěřitelných příležitostí, výuka je nesmírně rozmanitá, stejně jako škála volnočasových aktivit, ze kterých můžeš směle vybírat. A stejně jako v ulicích města, i na chodbách školy budeš pociťovat všechnu pozitivní sílu kosmopolity. Pokud se tedy nebojíš jít si za svým a být pro ostatní vzorem, Horace Mann tě uvítá s otevřenou náručí.

The College Preparatory School

Oakland, Kalifornie

Název školy mluví za vše. Tahle škola je jedinečnou přípravou na všechna úskalí, které tě mohou potkat na univerzitě. Budování jedinečnosti, o to tady jde. Školní osnovy jsou tomu uzpůsobeny, metody vyučujících, kdy k tobě a ostatním studentům přistupují individuálně, a ne jako ke stádu oveček, jsou základem všeho.

The College Preparatory School
The College Preparatory School (ratcliffarch.com)

Většina studentů, kteří si TCPS prošli, se nechali slyšet, že po studiu na této střední pak univerzita byla úplně v pohodě. A to i na opravdu prestižních univerzitách. Myslíš, že to budeš mít taky tak?

The Harker School

San Jose, Kalifornie

V Kalifornii je více soukromých středních škol, které ti nabídnou pestré kurikulum, bohatý výběr nejen předmětů, ale i zábavy a koníčků. Pokud však jde o rozvoj tvého charakteru, komplexní rozvoj osobnosti, v okolí San Jose a vůbec u kalifornských břehů budeš těžko hledat lepší střední soukromou školu.

The Harker School
The Harker School (harker.org)

Na Harker School si studenti cení převážně excelentních vyučujících, kteří ke studentům přistupují vždy s respektem a klidem. Dokáží podat pomocnou ruku, skvěle „nakopnout“ k dalšímu studiu a rozvoji. Zvládání učiva a studia celkově je pak mnohem jednodušší, když víš, že se máš o koho opřít, ke komu si přijít pro radu.

Lakeside School

Seattle, Washington

Lakeside je bezesporu jedna z nejlepších středních škol ve státě Washington pro všechny ty, kteří se připravují na univerzitní studium. Škola jde s dobou, využívá všechny moderní technologie, aby tě připravila nejen na další studium, ale i na praktický život a orientaci ve společnosti. Například každý ze studentů má k dispozici svůj vlastní počítač, výuka je pak podpořena médii, smartboardy atp.

Lakeside School
Lakeside School (djc.com)

Nevýhodou školy je poměrně nepružné kurikulum, kdy jsou hlavně v prvních ročnících studenti omezeni při výběru volitelných předmětů. Na rozdíl od jiných středních škol však Lakeside má zase volnější denní režim, což nabízí více prostoru pro volnočasovky, úkoly a takový ten normální študácký život.

Trinity School

New York, New York

Pokud jde o soukromé střední školy v New Yorku a okolí, asi největší a nejlepší jméno má právě Trinity. Je to přesně ta střední škola, kam směřují dospívající děti všech celebrit z Manhattanu, je to právě ta škola, kde se z výjimečných stávají excelentní.

Trinity School
Trinity School (clipnyc.com)

Nadstandardní péče a výuka o studenty ze strany pedagogů, široká škála předmětů všech směrů, krásné prostředí ve středu samotné metropole. Ale také velký zápřah a požadavky, které jen tak někdo nedá. To je Trinity School v New Yorku. Jedinečná mezi jedinečnými. Myslíš, že na ni máš?

Polytechnic School

Pasadena, Kalifornie

Sice nevíme, kam na střední chodili všichni bystří kluci z Big Bang Theory, ale je docela možné, že právě do Pasadeny a její „Poly,“ jak se zkráceně Polytechnic School říká. V našem seznamu se jedná o další školu, která není pro žádná béčka. Na škole je tolik předmětů, že ať máš jakékoliv choutky a touhy, určitě si najdeš svůj studijní směr.

The Poly
The Poly (wikimedia.org)

Ale něco za něco. Až ten směr najdeš, bude se od tebe bude očekávat snaha být lepší den za dnem. Žádné flákání, budeš muset ukázat, co v tobě skutečně je, dokázat hlavně sobě, že na to máš, že chceš něco dokázat. Jo, Poly rozhodně není ta škola, kde jen tak proflákáš čas.

Harvard-Westlake School

Studio City, Kalifornie

Harvard-Westlake, prestižní soukromá střední škola, která přináší pestrou paletu předmětů, volnočasových aktivit, sportovních i dobrovolnických klubů a pedagogů, kteří rozhodně ví, jak učit.

Harvard-Westlake School
Harvard-Westlake School (mattconstruction.com)

Harvard-Westlake je ale taky jednou z těch opravdu náročných středních škol. Během studia si často budeš říkat, jestli ti to za to vlastně stojí. Odpověď dostaneš až na samotném konci studia, kdy budeš moct zhodnotit, k jak neuvěřitelnému posunu u tebe došlo. A to nejen ve znalostech a praktických dovednostech, ale i v celkovém duševním rozvoji. „No pain, no gain“ neplatí jen v kulturistice, ale i na střední škole. Když pořádně zabereš, stokrát se ti to v budoucnu vrátí. A na Harvardu to platí dvojnásob.

Phillips Exeter Academy

Exeter, New Hampshire

Phillips Exeter je naprostou špičkou, pokud se jedná o soukromé středoškolské vzdělávání ve Spojených státech. Obrovské množství volitelných předmětů, sportovních aktivit, výuka podpořena výzkumem, praxí, exkurzemi tak, že učivo nestuduješ, ale jednoduše prožíváš naplno. K tomu připočti profesionální pedagogy, kteří svou práci milují a máš dokonalý recept na univerzitní přípravu.

Phillips Exeter Academy
Phillips Exeter Academy (citizenslant.com)

Studovat na nejlepší soukromé střední škole ve Spojených státech může být však také nesmírnou výzvou. A to i pro nejlepší a nejpilnější studenty. Je pravdou, že všechna prestiž a kvalita výuky je vyvážena náročností studia. A že to někdy nemusí být vůbec jednoduché. Pokud ale v sobě máš tu cílevědomost a moc dobře víš, že všechen ten vysoký level náročnosti a případný stres v průběhu studia jsou jen dobrou cenou za obrovský posun ve vzdělání a osobnostním růstu, Phillips Exeter Academy ti doporučujeme.

No, není to lehké si vybrat tu pravou školu, co? Je jich tolik, každá pak nabízí krapet jiný přístup ke studentům, jiné předměty, jiná zaměření, jiné prostředí. Obecně však platí, že studium na soukromé střední škole ve Spojených státech není jednoduché. Pokud si ho však zkusíš, pokud tomu dáš šanci, věř, že to bude nejen nezapomenutelný zážitek, ale i zkušenost, která ti naprosto změní život a otevře nejedny dveře. Tak do toho!

Pokud ani po přečtení tohoto seznamu nemáš jasno, kam se přihlásit, zdali na to vůbec máš a tak podobně, neboj se nás zkontaktovat. Můžeme tvé středoškolské studium ve Spojených státech probrat společně.