Pobyt v zahraničí, Střední škola, V Americe

Mali jsme jistotu, že syn je velmi spokojený

Náš syn díky JK Education strávil rok studiem na Washington Academy v Maine v USA.

To, že syn “vyjede” na rok na zkušenou studovat jsme plánovali, nicméně rozhodnutí, v kterém ročníku přeruší své studium v ČR bylo na něm. Navštívili jsme několik agentur zprostředkující zahraniční studijní pobyty, kontaktovali rodiče studentů a i studenty. Také na základě doporučení jsme se víceméně jasně rozhodli pro JK Education.

Na základě naší roční zkušenosti nyní i my můžeme s čistým svědomím doporučit JK Education pro perfektní organizaci, bezproblémovou spolupráci, rychlou komunikaci a vstřícnost. Jednali jsme hlavně se slečnou Horehleďovou, která byla velice ochotná, vstřícná a vždy nápomocná při vyřizování všech potřebných formalit.

Školu Washington Academy jsme si vybrali nejen na základě velmi podrobných informací, které jsme obdrželi na Veletrhu středních škol z USA v Praze, ale i kvůli osobnímu setkání s paní Robin Moloff-Gautier. Škola se nachází na klidném místě uprostřed přírody, u moře. Syn bydlel na dormu, kde měl svůj vlastní pokoj a veškeré potřebné vybavení. Jídlo bylo formou bufetu ve školní jídelně, která byla také součástí kampusu. Syn byl velmi spokojený, protože měl možnost studovat právě ty předměty, o které se zajímá a které ho baví. Vybral si mezinárodní obchod a ekonomii, právo, marketing, obchodní matematiku a účetnictví, robotiku, mluvení na veřejnosti a angličtinu. Právě z tohoto důvodu se domníváme, že to, že se opravdu zdokonalil ve svých “oborech” a nejenom v AJ, byl jedním z největších přínosů. Také nabídka sportů a mimoškolních aktivit a výletů byla opravdu veliká.

Veškerá přímá spolupráce se školou byla absolutně bezproblémová. Musíme říci, že i přes počáteční obavy a velkou vzdálenost jsme měli nakonec jistotu, že syn je velmi spokojený.

Rozhodnutí, aby syn odjel studovat do zahraničí bylo jedním z našich nejlepších rozhodnutí vůbec. Po roce se nám vrátil samostatný a vyrovnaný “muž”, je tedy zbytečné asi více popisovat, co všechno pobyt synovi dal a jak pozitivně změnil jeho budoucí život.

Jiří a Jitka Štěpánkovi