Kurz angličtiny, Před odletem, Vysoká škola

Kam jet studovat v USA? Češi si vybírají nejnavštěvovanější univerzity

Zájem o studium v USA stále roste. Vysoké školy v Americe navštěvuje více než 760 000 zahraničních studentů. Možnost dostat se na prestižní univerzitu nikdy nebyla větší. Největší šance cizincům dává Kalifornie.

Vystudovat americkou univerzitu je prestižní záležitost. Podle aktuálního žebříčku Topuniversities.com se v top ten světových univerzit nachází hned 6 amerických vysokých škol, konkrétně Massachusetts Institute of Technology, Harvard, Yale, University of Chicago, Princeton a California Institute of Technology. Univerzita Karlova, nejvýše postavená česká škola, se nachází na konci třetí stovky.

NÁZEV ŠKOLYMÍSTOPOČET ZAHR. STUDENTŮ
The University of Southern CaliforniaLos Angeles, CA9,269
University of IllinoisChampaign, IL8,997
New York UniversityNew York, NY8,660
Purdue University – Main CampusWest Lafayette, IN8,563
Columbia UniversityNew York, NY8,024
University of California – Los AngelesLos Angeles, CA6,703
Northeastern UniversityBoston, MA6,486
University of Michigan – Ann ArborAnn Arbor, MI6,382
Michigan State UniversityEast Lansing, MI6,209
Ohio State University – Main CampusColumbus, OH6,142 
Když už se musíme učit, tak ať je to aspoň v pěkném prostředí. O studovně New York Public Library to rozhodně platí. (Alex Proimos, Fotopedia.com)
Když už se musíme učit, tak ať je to aspoň v pěkném prostředí. O studovně New York Public Library to rozhodně platí. (Alex Proimos, Fotopedia.com)

Čechoslováci všech oborů, spojte se!

Kvalitní studium v Americe a dobrá jména škol láká stále větší počet mladých lidí z celého světa. Vysoké školy v USA navštěvuje kolem osmi stovek Čechů. Mnoho z nich chodí na ty nejprestižnější školy. Krajané se obvykle sdružují a pořádají společné akce. Na Harvardu existuje klub českých a slovenských studentů, jehož akcí se účastní přibližně dvacítka lidí.

Vybrat si kvalitní vysokou školu v Americe má i ekonomické výhody. Ty největší univerzity v USA totiž umožňují poskytnutí plného stipendia, ostatní spíše částečná. Hodně využívaná jsou také sportovní stipendia. O stipendijních programech se můžete dozvědět více na stránkách Fullbrightovy organizace pro vzdělávací výměny.

Tahle fotografie tu není omylem. Kromě nejrozšířenějších odvětví jako basketbal a americký fotbal patří mezi univerzití sporty v USA také paintball, rodeo nebo bowling. (Larry1732, Flickr.com)
Tahle fotografie tu není omylem. Kromě nejrozšířenějších odvětví jako basketbal a americký fotbal patří mezi univerzití sporty v USA také paintball, rodeo nebo bowling. (Larry1732, Flickr.com)

Studium univerzity v USA? Vede Pittsburgh

Nejvíce českých studentů v loňském školním roce navštěvovalo University of Pittsburgh, New York University, University of Texas – El Paso, Georgetown University a Nova Southeastern University, ta sídlí ve Fort Lauderdale na Floridě.

Ti, kteří si jako destinaci pro své studium v zahraničí vybrali Ameriku, si pochvalují hlavně nabídku volnočasových aktivit. Na kolejích můžete dělat prakticky všechno, ať už si chcete potisknout triko vlastním motivem nebo vyzkoušet téměř každý sport, který vás napadne.

Může Vás zajímat, odkazy

Jsem student – Kdo se necítí na to, aby rovnou odjel za velkou louži a zabýval se tam svým vysněným oborem, může zvolit nejdříve studium angličtiny v USA.

Jsem turista/cestovatel – Potom Vás zajímá článek nejvíce navštěvované státy USA.  Pro více informací o USA doporučujeme info portál o Americe na Amerika.cz

Autor: Mimo redakci