Střední škola, V Americe

Jersey 2

Hlásím se podruhé z New Jersey. Chtěla bych upřesnit, že se jedná o stát New Jersey a o město Millville s 30 000 obyvateli. Moje škola má 1400 studentů, ale člověk který je v tom víru událostí to nemá šanci zjistit. Do školy jezdím každý den na kole a je to asi nejlepší varianta mojí dopravy, protože nejsem závislá na školních autobusech a nebo host- parents. Někdy potřebuju zůstat po škole ve třídě a upřesnit si některý práce, úkoly či testy, tak se pak nemusím bát, ze mi to ujede. Další výhodou je, ze když spolužáci zjistili, že bydlím blízko nich, jeli mě po škole doprovodit domů, takže navazuji nové kontakty.

Škola jako taková má 4 velké dlouhé a zapeklité chodby, ve kterých se už naštěstí vyznám. Orientace mi trvala asi čtyři dny, teď už chodím skoro poslepu. Co se týče jídelen, máme dvě. Jedna je tzv. modrá a druhá oranžová. V modré jsou junioři a v oranžové senioři. Jídlo je tu jednoduché- 5 druhů a jeden se každý den mění. Obvyklým obědem jsou hamburgery, cheesburgery, tortily,sendviče a hranolky. Cena jednoho oběda je 2.25$ včetně školního mléka. Další možnost je přinést si svoje jídlo…

Můj program po škole je zatím poměrně jednotvárný, protože neznám tolik lidí. Po škole jedu domu a většinou jsem tak unavená z neustálého posloucháni angličtiny a překládání, že se jdu trochu prospat. Zařídila jsem si taky hodiny fittness, protože moje host mum pracuje ve fitt centru. Po škole by byla možnost dělat kdejaké sporty, ale já nejsem ten správný typ pro hraní dívčího fotbalu. K mému štěstí jsem ve městě, které je hodně zaměřené na výtvarné umění, takže se chystám na kurz malby.

Další a pro mě už méně oblíbenou činností jsou domácí úkoly. Pořád jsem si to nějak nedokázala představit, ale je to fakt síla. Z výtvarky máme zadaných 20 témat a každý týden si máme vybrat jedno z nich a nakreslit to. To je asi nejpříjemnější úkol. Angličtina představuje úkoly jako přečíst si 8 stránek v učebnici a poté odpovědět na otázky typu: Jaké pocity máš z článku? Čím se autor inspiroval? atp. Články jsou většinou zajímavé, ale problém je v tom, že když chci rozumět všemu musím si to také přeložit a obzvlášť v literatuře jsou slova, která se běžně nepoužívají tzn. Překládat, překládat, překládat…

Matematika- vzhledem k tomu, že už jsem zažila dvě varianty úkolů z matematiky, tak to buď znamená 20 jednoduchých cvičení, na kterých je těžší pochopit zadaní než je vypočítat. Druhý druh je velmi krátký úkol za použití grafické kalkulačky, kterou samozřejmě nevlastním… ale s českými znalostmi matematiky si to můžu dovolit počítat a kreslit z hlavy ovšem jen pokud si všechno dobře pamatuju. Nejvíc mě zaměstnává biologie, nebo spíš naše velice aktivní učitelka, která má připravené quizy a křížovky u kterých jsou otázky, na něž najdeme odpovědi někde v učebnici…. Ale kde, to čert ví. Pro zajímavost studium mikrobiologie zde znamená probrat všechny dosud známé mikrobiology a poté dělat pokusy typu zda je lepší pepsi nebo coca cola, což probíhá tak, že nalije oba nápoje do panáků a označí je písmeny A a B a poté se hlasuje které písmeno je lepší… To trvá asi tak 15minut, které pro zdejší učitele nic neznamenají… Vyučovací hodina o délce 90 min a každý den. O tom by se mohlo našim kantorům jen snít.