Ostatní, Pobyt v zahraničí, Sport, V Americe

Jak se sportuje na Cheshire Academy?

Na Cheshire Academy se odpolední aktivity pro daný školní rok volí pro podzim, zimu a jaro zvlášť. Studenti si mohou vybrat z mnoha aktivit jako je muzikál, tvorba školní ročenky, vědecká olympiáda, posilovna a ze široké škály dalších sportů.

Jako „student atlet“ jsem si pro svoji odpolední aktivitu vybrala sporty. Na podzim jsem byla členkou cross country teamu, v zimě jsem si vybrala závodní lyžování a na jaře jsem si zvolila golf.

Podzimní sezóna skončila před Vánoci a zimní sezónu náš lyžařský tým začal výletem do Vermontu, konkrétně do lyžařského střediska Stowe, kde jsme si užili úžasné lyžování a spoustu srandy.

Moc dobře vím, že je velice těžké skloubit dohromady závodní sport a studium. Dle mého názoru je to hlavně otázka plánování, jak je člověk cílevědomý a z mé zkušenosti vím, že to jde. Ihned po zimní pauze jsme ve škole najeli na každodenní učení a mně začaly tréninky lyžování. Tréninky jsme měli každé odpoledne od pondělí do čtvrtka a v pátek jsme měli buď volno, nebo závod.

Každý den to vypadalo tak, že škola skončila v 15:30 odpoledne a měli jsme půl hodiny čas na to, abychom se připravili na trénink, dali si svačinu a oblékli se. Poté jsem si vyzvedla moje lyže v naší lyžárně a v 16:00 hodiny jsme autobusem odjížděli do lyžařského střediska Southington, které se nachází 20 minut od školy.

Obvykle jsme se na svah dostali před pátou hodinou, hned poté co jsme se oblékli do přezkáčů. Každý den jsme trénovali zhruba hodinu a půl, pomocí tzv. „drills“ jsme pracovali na rovnováze, správném držení těla, startech a samozřejmě na průjezdu brankami, když jsme trénovali na závodní trati. Primárně jsme trénovali obří slalom, ale zkusili jsme si i klasický slalom.

Po návratu do školy následovala večeře a návštěva studovny, kdy jsem měla čas udělat si všechny úkoly a připravit se na další den.

Letošní podmínky byly velice náročné, počasí v Nové Anglii je proměnlivé. Jeden týden jsme měli sněhovou bouři a druhý týden uhodilo jarních 15 °C. I přesto byly sjezdovky vždy perfektně udržované, takže jsme nemuseli vynechat ani jediný trénink. Všechen společně strávený čas s naším týmem jsem si moc užila, protože jsme všichni dobří kamarádi. Když se ohlížím zpátky, máme za sebou mnoho vtipných historek, například když jsem si 2x zlomila hůlky.

Byla jsem součástí závodního teamu, který soutěží proti mnoha školám v Connecticutu. Letos pro nás škola dokonce zajistila nové modré „GS suits“ s nápisy „Cheshire Academy“. Závody jsme měli přibližně každých 14 dní, a tak jsme měli čas se zlepšovat. První závod jsem se umístila 59. ze 130 závodnic a na našem posledním závodě v sezóně jsem skončila na 19. místě z 83 závodnic. Každý den jsem se snažila na sobě pracovat a zlepšovat se. Lyžuji od 3 let, ale nikdy před touto sezónou jsem nezávodila.

Jak jsem se již zmínila, ihned po Vánocích jsem se musela znovu soustředit na učení, pečlivě myslet na všechny moje povinnosti a znovu se rychle dostat do studijního tempa. „Marking period“ od ledna do března následuje březnová jarní přestávka, která trvá 18 dní a znamená konečně trochu odpočinku. Za toto čtvrtletí jsem získala tzv. „First Honors“, které mě stálo hodně úsilí a tvrdé práce. Mimo jiné na předávání cen pro zimní sporty jsem získala ocenění „Coaches Award“ pro lyžování a byla jsem zvolená jako kapitán lyžařského týmu pro příští rok. Vždy jsem se snažila vést náš tým kupředu, trénovat co nejefektivněji, být všude včas a všem pomáhat.

Naše koučka je zároveň moje učitelka francouzštiny, a tak jsme se velmi sblížily. Myslím, že je velice důležité nezaměřovat se pouze na studium, nebo pouze na sport. Nejlepší je rozumný mix obojího. Vím, že pro mě je pohyb po školním dni něco, co nemůžu vynechat. Sama na sobě cítím, že se poté mohu znovu lépe soustředit na učení. Klíčem k mému úspěchu je jít si stále za svým cílem, i když není vždy vše podle mých přestav a nepřestávat bojovat.

Na jaro jsem si zvolila golf, který jsem začala před několika lety hrát s mladším bráškou a tatínkem, ale nikdy jsem na to neměla moc času. Moc těším, že se budu moci vylepšit zase v jiném sportu, který mě tak moc baví.