V Americe

CIEE Párty

Dnes je sobota a já se před chvílí vrátil z párty, kterou pořádala nezisková organizace CIEE (přes ní společně se Student Agency jsem si zařídil pobyt a studium v USA). Ve dvě hodiny odpoledne pro nás s Juliem (brazilský Exchange student, který bylí ve stejné rodině) přijela naše Local Coordinator Brenda. Našim úkolem bylo uvařit nějaké jídlo, které je typické pro zemi, v níž žijeme. Já jsem uplácal bramboráky, jelikož na nic složitějšího jsem neměl odvahu. Už jenom použití mouky a brambor vyvolalo v naší rodině pozdvižení. Mouka v naší domácnosti ubývá asi tak stejně rychle jako sůl- téměř vůbec. Všechno je již připraveno a jenom se to ohřívá, občas se zapne gril. Julio uvařil černé fazole a jelo se.

Akce se konala v jenom z domů hostitelských rodin. Jenom pro zajímavost, právě tato rodina se skládala ze dvou otců. Ano, tušíte správně, žádná žena- gayové. I když mě to celkem překvapilo, musím říct, že vše bylo připraveno výborně a oba rodičové byli velice příjemní. Vlastnili velký dům (ostatně jako všichni tady v okolí) se zahradou, výřivkou a bazénem. V průběhu tří hodin jsem poznal téměř všechny exchange studenty a některé rodiny. Bylo zde strašně moc jídla a pití (samozřejmě jenom nealkoholické). Po jídle následovala opožděná oslava Juliových narozenin, Tóny „Happy Bithday to you…“ mi jasně naznačovali, na kterém místě na Zemi se nacházím. V našem okolí bylo asi 15 výměnných studentů. Po třech z Brazílie a Německa, další z Taiwanu, Španělska a dalších států.

Až na to, že jsem tam jediný Čech se mi party líbila. Když se někdo neudržel a začal mluvit svojí rodnou řečí, cítil jsem se trochu indisponovaný.

Zítra mám svůj první koncert s JazzBandem. Ještě všechny skladby neumím, takže to bude tak trochu improvizace s tichými pasážemi.