Vysoká škola

6 sociálních médií, která vám pomohou vybrat tu pravou univerzitu

Jednou z těch nejdelších, ale také nejdůležitějších částí přihlašovacího procesu na americké univerzity bývá samotný výběr vysokých škol. Přestože české veřejnosti se obvykle vybaví pouze několik nejslavnějších institucí, mají studenti na výběr z nepřeberného množství škol. Vysoký počet škol ale zároveň vede k tomu, že člověk neví, kde začít, zvláště když téměř všechny univerzity o sobě tvrdí, že jsou tou nejlepší volbou. A právě od toho jsou tu sociální média zaměřená na hodnocení jednotlivých škol a poskytování “netradičních” informací. Následuje seznam webových stránek, pomocí kterých se současní a budoucí studenti amerických vysokých škol spojují, aby si vyměnili názory. A to vše s jedinou zásadou – brutální upřímnost prosím!

1) College Prowler

College Prowler je pravděpodobně tím nejdůmyslnějším sociálním médiem zaměřeným na americké vysoké školy současnosti. Na stránku přispívá tisíce studentů a College Prowler nabízí svým čtenářům hodnocení takových kritérií jako například školní jídelny, počasí v lokaci školy, noční život nebo atraktivita holek / kluků na kampusu. Jako ostatní sociální média poskytuje i College Prowler pouze osobní zkušenosti a názory studentů a nic tedy nezaručuje, že vaše zkušenost bude nutně podobná. Nicméně i tak se zde dozvíte drby, které vám oficiální stránky škol nepoví.

2) Unigo

Unigo je do značné míry podobné College Prowleru, narozdíl od předchozího webu ale klade větší důraz na souvislejší texty. Pokud preferujete ucelený pohled na školu jako takovou před jednotlivými výkřiky, pak Unigo může být vaší volbou.

3) The University Review

The University Review pracuje na podobném principu jako předchozí stránky, klade ale o něco větší důraz na grafické zobrazení výsledků hodnocení a je o něco méně populární než Unigo a College Prowler.

4) Communiversity

Communiversity se soustředí na kumulaci fotek a videí, které se vážou k jednotlivým školám. Čeští studenti, kteří se na školy mohou jet podívat jen zřídka, tak nepochyně tuto stránku ocení.

5) College Confidential

College Confidential nabízí kromě základních statistik, fotek a videí také rozsáhlá diskusní fóra, kde se čtenáři mohou dotazovat přímo současných či bývalých studentů. Kromě toho je tento web domovem nejrůznějších článků, které se zabývají tématy týkajících se přijímacího řízení.

6) Rate My Professors

Jedna z nejužitečnějších a zároveň i nejzábavnějších stránek pro nastávající i současné vysokoškolské studenty je nepochybně Rate My Professors. Na tomto webu studenti hodnotí své profesory, a to tak, že jim udělují známky v pěti kategoriích ( overall quality, helpfulness, clarity, easiness, a hotness ). Kromě toho mohou zmínit předmět, který je profesor vyučoval a zanechat slovní hodnocení, to vše samozřejmě s brutální upřímností. Dozvíme se tak například, že profesor matiky je nepřekonatelný uspávač hadů ( tj. studenti na hodinách usínají ), učitelka biologie umí vše krásně vysvětlit a tělocvikář nosí zajímavá trička. Zmiňuje oficiální webová stránka školy, že učitelé jsou bezvadní? Pojďme se mrknout, co na to studenti.

zdroj: http://mashable.com/2009/07/20/social-media-colleges/