V Americe

Změna rodiny 4

Bohudík snad posledním seriálem v řadě “Změna rodiny” je tento čtvrtý díl. Ostatní díly si můžete přečíst zde. Prvního ledna 2008 jsem změnil rodinu a již po pár dnech mohu říct, že jsem udělal dobře. Kdo snad nečetl minulé části mého příběhu, připomenu, že s minulou hostitelskou rodinou byl problém s transportem do školy a já jsem si v ní poslední měsíc necítil tak, jak bych chtěl- jako doma. Proto jsem začal usilovně hledat nějakou další rodinu, která by si mě na druhou část roku vzala k sobě. Po trochu hledání a pomoci ostatních jsem nalezl rodinu kamarádky ze školy, která hraje v Marching Bandu. Společně jsme se domluvili, že se přestěhuji okolo Nového roku. A tak začínám další rok v novém kabátě…

Loučení s hostitelskou rodinou nebylo příjemné a já doufám, že se ještě uvidíme. Každý má svoje špatné stránky a přes všechno pro mě mnoho udělali a jsem jim za to vděčný. Při nejmenším se uvidíme ještě jednou, protože jsem si objednal plátky na saxofon a došli až dnes, takže mi je rodina musí přivést.

Tady v nové rodině se mnou v jednom rodinném domku (snad ještě větším než předtím) bydlí dvě 14ti a 17ti-leté sestry, mamka a taťka. První den jsme byli na Po-novoroční oslavě v domě učitele hudby, s nimiž se moje nová rodina moc dobře zná. Vzal jsem si tam saxofon a něco jsme zahráli. Jsem rád, že jsem se alespoň trochu podíval na nějakou jazzovou klasiku, velice se mi hodila. Potom jsem si už jenom užíval dlouhý večer s mojí rodinou, kdy jsme si povídali a povídali…

Další dny jenom krátce shrnu. Divně jsem se cítil, když mi nová rodina jemně vynadala, když jsem si byl v obchodě pro jídlo na oběd. Je to prý pitomost a doma si můžu připravit jídlo, jaké chci, cokoliv najdu. Nová rodina je také mnohem více komunikativní než ta předchozí. Večery tráví společně a rodiče vypadají, že nikdy nepřestanou vtipkovat a usmívat se. Je to tu mnohem veselejší a jelikož už má rodina dvouleté zkušenosti s výměnnými studenty, vše funguje bez problémů. Po pár dnech se cítím více doma, než tomu bylo za 4 měsíce ve staré rodině.

Bydlím v pěkném pokoji podobnému tomu předchozímu, akorát mám „royal size“ postel. Takže už v pokoji není místo pro žádný psací stůl.

Události mimo mísu: Dneska se převalila přes Elk Grove velká bouřka. Polámala několik stromů, úplně naplnila místní řeku a rybníčky. Ještě jediný den intenzivního deště a myslím, že tu bude všechno pod vodou. 1.2 milionu lidí v okolí bylo na několik hodin bez elektřiny (to jsem se zase jednou díval na zprávy). Pamatuji si moc dobře na povodně v Praze. No ale tohle všechno mi nezabránilo dojet si do obchodu pro moji vysněnou hračku Cube World. Už plánuji distribuci pro ČR.

Novému roku zdar a nechť zažiju mnoho dobrodružství.