Papírování, Před odletem

Vyplňování přihlášky

Tak jsem se konečně dohrabal ke kompletnímu vyplnění oficiální přihlášky od CIEE. Začalo v polovině prosince, dnes jsem dodělal poslední část. Ale jdeme po pořádku.

Nejprve jsem si přihlášku (ke stáhnutí zde) prošel a co jsem věděl hned, to jsem doplnil. Přihláška má mnoho částí a tak mi chvíli trvalo, než si všechno ujasnil – jaké fotky nalepit, kde najít vysvědčení :-), co napsat do dopisu, apod. Před Vánoci jsem zašel na Městský úřad v Mělníku, kde jsem si potřeboval nechat udělat nový pas s biometrickými údaji. U starého mi končí platnost. Ale nic se nemůže obejít bez potíží a tak na úřadě nefungovalo spojení se serverem Ministerstva Vnitra. Pas tak musel počkat až na letošní rok. Dále bylo potřeba nechat se vyfotit. Osm fotek pasového formátu, z toho jedna na přilepení přímo do přihlášky, zbývajících sedm pak pro samotné přiložení k přihlášce.

Dalším zádrhelem byly fotky do rodinného fotoalba. Některé jsem měl vyvolané již z dřívějška, některé pouze v elektronické podobě. Jednu jsem dokonce fotil jen za tímto účelem. Dnes jsem také navštívil lékaře, který mi potvrdil dva listy z přihlášky, které se týkaly mého zdravotního stavu. Dalším, pro mě nejtěžším úkolem, bylo napsat dopis hostitelské rodině. Formát A4 se mi zdál hrozně hodně, ale nakonec jsem o sobě něco sesmolil a tak jsem si mohl domluvit datum a čas předání přihlášky a zároveň napsání testu a absolvování ústního pohovoru.

Zmíněným datem se po vzájemné e-mailové dohodě se Student Agency stala středa 16.1., 13:00. Jediné, co mi tak bude v přihlášce chybět, je kopie zadní strany pasu. Zkusím na městský úřad zajít ještě ve středu ráno a poptat se, jestli pas náhodou nepřišel už za dva týdny od podání žádosti. Obvyklá doba je prý 2-3 týdny, někdy dříve, někdy déle, takže uvidíme. Kdyžtak kopii pasu dodám později, což prý není žádný problém.

Ve středu si také zajdu podat žádost o kartu ISIC, která se mi bude hodit nejen v Americe. Prodejní místo je od pobočky SA vzdáleno jen asi 500 metrů, takže zabiju dvě mouchy jednou dělovou ránou.

To je zatím asi všechno, v dalším článku napíšu o testu a pohovoru.