Střední škola, V Americe

Víkendové shrnutí posledních dní

Je víkend a já mám konečně čas něco napsat. Poslední dny jsem měl mnoho práce ze školy, hlavně kvůli předmětu American Government. Probíráme sice základní znalosti o Americe, ale přesto je to pro mě velice složité. Teorie rozdělování moci, první ústava, pravomoci jednotlivých vládních subjektů a další prkotiny mě v angličtině moc nebaví. Zajímavá je hodina ve škole, když si povídáme a ptáme se na různé otázky. O to horši mi pak ale připadá doma otevřít knihu a začít studovat. Stránky se čtou pomalu a já nestačím tempu ve škole. Každý den například pět stránek není mnoho, ale pokud je to není v mateřském jazyce… Ve čtvrtek píšeme testík, takže se na něj opravdu těším. Mám papír se 40 otázkami, které se mohou v opakování objevit a vězte, že se taky zajisté objeví. To samé se mi stalo na hodině Algebry.

Jeden den jsme dostali orientační otázky, jež mohou být v testu a den nato jsme úplně ty samé dostaly. Obsah cvičení jsem však myslím zvládl, až na nějaké slovní úlohy. Anglické názvy pro početní operace a další odborné termíny si ještě budu muset trochu procvičit.

Konečně mám již přístup na „schoolloop“, což mi umožňuje online zjišťovat, jaké máme úkoly a kdy se ve škole bude co dít. Taky mi přišel první mail s domácími úkoly. Docela jsem koukal, když se v mé schránce objevil. Přeci jen pocházím z Čech, kde takové věci nejsou obvyklé.

Včerejší odpoledne bylo pak vyplněno americkým fotbalem. S „host brotherem“ jsme se šli podívat na zápas mezi mojí a jinou High School. Hru jsme s přehledem vyhráli a já se těšil na tóny Marching Bandu, který hrál při utkání. Popravdě jsem je chtěl vidět mnohem více než fotbal. Z dálky to vypadá velice dobře. Jednotné kostýmy dodávají tělesu kapku profesionality a pěkně to zní. Příští týden s nimi již mám hrát, ale not je hodně a naučit se všechno zpaměti není žádná legrace.
Večer mi rodina oznámila, že má mnoho práce a že nás s Juliem (brazilský exchange student) nemohou rozvážet autem do školy a z ní. Našli ale autobus, kterým se na High School dostanu. Pro dobytí 12 km vzdálené budovy by bylo zapotřebí jet hodinu autobusem a ještě k tomu přestupovat. Navíc bych nemohl hrát v JazzBandu, jelikož ten začíná od 7 hod a autobus může být na místě až před osmou ranní. Byl jsem docela naštvaný, ale přemýšlel jsem, jak se do školy dopravit jiným způsobem.

Nápad s kolem nezněl špatně. 20 km denně by mě mohlo někam posunout. Rodině se to ale tedy moc nelíbilo. V zimě je tady ráno i při cestě ze školy již tma, často také mlha a deštivo. Nakonec jsme se domluvili, že bychom mohli pořídit nějaký skútr na elektřinu. Není na něj potřeba „driving licence“, takže bych ho mohl řídit (s motorovými vozidly dle pravidel CIEE jezdit nemohu). V Sacramentu prý mají nějaký obchod s těmito vozítky, snad se tam zítra vypravíme. Kdybyste věděli o nějakých vhodných pojízdných mechanizmech, které bych si mohl pořídit, neváhejte mě kontaktovat, nejlépe v komentářích.

Konečně se mi podařilo zrušit předmět PE a nahradit ho nově statistikou. Přidělám si tím sice více každodenních úkolů, ale zase si oddychnu od nudných hodin. Mojí první hodinu jsme dělali tak primitivní věci, že to tady ani radši nebudu vyprávět. U počítače se totiž nikdy nenudím.