Angličtina

Tipy na seriály 2

Pamatujete si na článek, ve kterém jsme vám radili, díky kterým seriálům si skvěle naposloucháte anglický přízvuk, a budete jim dobře rozumět i bez titulků? Pokud jste ho ještě nečetli, neváhejte a jděte na to. Dnes na něj totiž navážeme a představíme vám další várku nekonečných příběhů a sitcomů, tentokrát ale o něco těžších na porozumění.

Výběr pro dnešní den se totiž skládá ze seriálů, ve kterých se řeší složitější témata, anebo jsou proloženy slangovou angličtinou. To vás ale nemusí odradit! S titulky se lehce začnete orientovat, o čem se mluví. A až budete rozumět lépe a zahodíte je, máte vyhráno.

Suits
Děj seriálu se odehrává v právnickém prostředí, kam se omylem dostane hlavní hrdina celého příběhu Mike. Ten díky své inteligenci a fotogenické paměti dostane práci u jednoho z nejlepších právníků v New Yorku. Bez patřičného vzdělání a navíc na útěku před policií tak Mike rozjíždí svoji právnickou kariéru. Pojďme společně zjistit, jak si s takovou situací poradí.

Homeland
Příběh začíná ve chvíli, kdy se americký voják Nicholas dostane ze zajetí, ve kterém ho osm let drželi teroristé ze skupiny Al Kaidá jako válečného zajatce. Po návratu ho všichni vítají jako hrdinu, až na agentku CIA Carrie. Ta věří, že Al-Káida Nicholase zlomila a že se z něj stal terorista. Je ochotna použít jakýchkoliv prostředků aby dokázala, že celý návrat je promyšlenou akcí.

Misfits
Dokáže jediná bouře změnit životy pětici mladých Londýňanů? Určitě ano, když se jedná o zvláštní meteorologickou událost, která zastihne skupinku mladých delikventů při výkonu veřejně prospěšných prací. Každý z nich díky bouři získá nadpřirozené schopnosti, s kterými se musí vypořádat.

Skins
O příběhy puberťáků z Anglie se s vámi podělí seriál Skins. Na střední škole se najde spousta různých povahových a charakterových postav. A právě o rozdílných povahách a potížích studentů týkajících se lidských vztahů, sexuality a drogových problémů, se dozvíte více.

The Big Bang Theory
Dva fyziky žijící šťastně mezi svými knížkami vymrští do reality přistěhování mladé a krásné sousedky Penny. A tak najednou vše, co vědí o struktuře atomů a fungování vesmíru, je jim k ničemu, když neví, jak se bavit se ženou. Diváci tak sledují, jak se buduje přátelství mezi naprosto odlišnými typy postav, které spolu zažívají nespočet vtipných příhod.

Game of Thrones
Do úplně odlišné reality, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, nás vtáhne Game of Thrones. Hlavní linii seriálu tvoří boj dvou mocných rodů o nadvládu nad celou říší. Všemi Sedmi královstvími Západozemí tak otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly.

Tak co, vybrali jste si některý z těchto seriálů? Doufáme, že jsme vás výběrem potěšili a nalákali na sledování některého z nich. Všechny jsou prověřeny, takže se nebojte, že bychom vám doporučili něco špatného. Hurá do toho!