Pobyt v zahraničí

Studium v USA a Japonsku s Nadačním fondem OPEN DOOR?

Hlavním posláním Nadačního fondu OPEN DOOR je uskutečňovat středoškolské výměny mezi Českou republikou, USA a Japonskem. Fungujeme úspěšně již od roku 1991, za tu dobu vyjelo na studium do zahraničí přes naši organizaci několik set studentů.
Naší sesterskou organizací v USA je NACEL OPEN DOOR Inc. se sídlem v St. Paul, Minnesota, v Japonsku organizace BIEE – Nacel OPEN DOOR se sídlem v Tokiu. Na webových stránkách najdete informace pod: www.nacelopendoor.org/text/welcome.htmlhttp://www.bunsai.net/jp

V naší stálé nabídce jsou dva programy: semestrální (půlroční) a akademický (roční). Na půlroční programy se odlétá v srpnu nebo v lednu, na roční program v srpnu. Oba studijní programy mají jednotnou náplň a splňují dvě základní podmínky:

1. student bydlí po celou dobu pobytu v hostitelské rodině, která mu poskytne veškeré rodinné zázemí, doslova mu „otevře dveře“ .
2. navštěvuje pravidelně střední školu v místě svého bydliště.

Pro ty studenty, kteří nemohou absolvovat celoroční program z důvodu již dosaženého věku, je mnohdy semestrální program jedinou možností jak ještě vycestovat.

Podmínky pro přijetí uchazeče: Student nesmí být mladší 15 let a dovršit věk 19 let v době, kdy je v USA na programu. Přihlášky nutno zaslat nejpozději do 10. dubna, pro semestrální program od ledna je termín podání do 10. října. Studijní programy v Japonsku jsou velice úspěšné, podmínkou však je částečná znalost japonštiny.

Oficiální stránky OPEN DOOR

Tento článek vznikl v rámci seriálu představení agentur. Postupně na tomto webu budou představeny agentury a organizace, které zprostředkovávají pobyt na střední škole v zahraničí. Článek nebyl vytvořen redakcí stránek Studium a život v USA.