V Americe, Výlety po USA

Santa Cruz a Great America

Poslední víkend považuji za jeden z nejlepších, který jsem kdy v USA zažil. Každý rok pořádá orchestr jeden výlet na pár dní. Minulý rok šlo o Disneyland, letos o Santa Cruz a California’s Great America. Obě místa jsou několik hodin vzdálená od naší školy. Proto byl objednán autobus a v pátek ráno jsme vyrazili na cestu.
Hned v úvodu mě pobavil malý detail, který se dá zažít asi jenom na High School v USA. Před vstupem do autobusu nás bezpečnostní pracovníci školy pečlivě prohledali, včetně všech zavazadel a hudebních nástrojů. Nevím, jestli očekávali, že tam najdou drogy či to, nicméně oficiálně to bylo pro to, aby si někdo nevzal na cestu alkohol.

Tři hodiny cesty nás zavedli do města Santa Cruz, hned vedle pláže. Měli jsme tam několik hodin rozchod. Spolu s kamarády jsme si vyfotili lachtany (nebo tuleně, američani v tom mají zmatek a já taky) a pak zamířili do pěkného lunaparku plným horských drah, atrakcí, stánků a sladkostí. Pořídil jsem pár fotek, můžete je najít v mém fotoalbu.

I když bylo moře pěkně studené, přesto jsem tam strávil asi 30 minut. Zapomněl jsem si plavky, nicméně kraťasy můj problém vyřešily. Potom už jenom koupit něco k jídlu, po šesté doplnit ledovou tříšť (Refill byl za poloviční cenu a tak jsme si doplnili mnohokrát. Mohl jsem si vybrat z deseti příchutí a libovolně je mixovat. No není to ráj? :-)). K večeru jsme zamířili do hotelu a do vnitřního bazénu a vířivky. V jednu ráno jsme zjistili, že si nemůžeme půjčit film, jelikož nám to učitel zablokoval. A tak jsme koukali na Late Show with David Letterman (talk show, kterou se inspiroval pan Kraus při tvorbě Uvolněte se prosím!).

Další den byl ještě o mnoho lepší. Po hodinové snídani jsme vyjeli do Great America. Jedná se o velký lunapark se spoustou atrakcí, horských drah a tuny dekorace, jako v Disneylandu či Disney Worldu.
Půlhodinka hraní na saxofon v areálu mě naprosto vyčerpala. Ono sedět na slunci při 40 stupních ve stínu, s tmavým tričkem a džínsy je opravdu něco. Vypotil jsem několik litrů vody.

Při vstupu se platí jednorázový poplatek, takže uvnitř je (téměř) všechno zadarmo. Ani nevím, kolik to stálo, platili jsme to spolu s hotelem.

Na malé atrakce jsme zanevřeli. Místo toho jsme v partě obešli všechny největší horské dráhy. Začali jsme rafty na vodě, dále pak roller coasterem Top Gun (nyní Flight Deck). Připadal jsem si jako ve hře Roller Coaster Tycoon. Některé atrakce ve hře byly přesnou kopií těch, co jsem viděl na živo.

Prošel jsem úplně všechno, nejvíce se mi líbila Drop Tower. To je ta věž, kdy pomalu vyjedete navrchol a pak spadnete dolů. Česká verze na Matějské pouti je oproti tomuto nic. Téměř na všech horských dráhách se jezdí i vzhůru nohama, někdy se sedí, jindy stojí.

Celá akce byla skvělá a ještě na ni budu dlouho vzpomínat. S kamarády byla sranda a zase jsem se ujistil, že to s tou moji angličtinou není zas tak špatné. Mám radost, když mi vadí titulky u filmů a videí, jelikož se nemůžu pořádně soustředit na to, o čem se doopravdy mluví.

Jinak mimo mísu: Zbývá mi už jenom šest dní školy. Strašně se těším, až ta příšernost skončí. Školu nemám rád ani tady, ani v Čechách. Tady je učivo lehčí, takže to nenávidím ještě mnohem více. Připadá mi to jako ztráta času. Potřebuji prostředí, kde se potápím v informacích a jsem podprůměr ve třídě. To mě pak motivuje. Ne fakt, že se na test ani nepodívám a stejně mám lepší výsledek jak většina spolužáků.
Za dva týdny přijede můj táta a budeme si tři týdny užívat cestování po Kalifornii a okolních státech. Tak držte palce, ať se všechno povede. Snad budu mít čas o tom všem napsat.