Střední škola, V Americe

První velký „English Memory Loss“

Dnes jsem absolvoval hodinu angličtiny, při níž jsem ale vůbec nevěděl o co jde (jednoduše EML- English Memory Loss). Kdykoliv předtím jsem alespoň tušil název tématu, ale dnes… Hodinu předtím jsme si četli úryvek z nějaké knížky psané staroangličtinou a nyní jsme měli k dispozici i moderní překlad díla. Úkolem bylo vypracovat 11 otázek.

Musím říct, že bych byl dočista nahraný nebýt ochotné spolužačky, která mi dala odpovědi opsat a dokonce mi všechny materiály půjčila domů. Až doteď jsem pracoval na věcech do školy.

Nejdřív hodinový úkol z Algebry, nyní dvouhodinový překlad textů pro školní předmdět “English”. Díky Wikipedii (mimochodem tady v US se to vyslovuje “waikipedie”) jsem se dozvěděl, že se jedná o starý epos jménem Beowulf, který pojednává o napadení Dánů nestvůrou jménem Grendel (jakýsi troll). Situaci zachraňuje až hrdina Beowulf, kterému se podaří nepřítele přemoct a zachránit tak všechnen svět před lidožravou příšerou. Kus z obou textů jsem si přeložil s častou pomocí mého drahocenného slovníku. Dokonce jsem se odhodlal odpovědět jinak na poslední tázanou otázku ohledně literary criticism archetypů podobných Beowulfovi.
Celkový čas strávený učením: 13 hodin. Doufám, že to takhle nepůjde dále. Jak jsem zjistil, vzal jsem si plno obtížných předmětů a nebude lehké se s nimi vypořádat. Brazilský exchange student Julio má domácí úkol jednou za uherský rok.

Na druhou stranu, všechno špatné je k něčemu dobré.