Střední škola

Po roce zpět v české škole

Je to už nějaký pátek, kdy jsem se vrátil z USA z programu “Rok na High School v USA” a dnes bylo 1.září, zlomové datum pro české středoškolské studenty, kdy začíná školní výuka.

Přes prázdniny jsem toho měl hodně na práci a tak jsem po několika pokusech vzdal v minulých článcích avizované reparáty ze všech předmětů, které mi byly umožněny. A tak jsem nyní vysvětlil řediteli aktuální situaci. Ten ji pochopil a uznal, že udělat zkoušky za rok na naší škole je téměř nemožné (nikomu se to ještě nepovedlo a teď už vím proč). Zdá se to jako lehký úkol, ale asi jsem neměl dostatečnou motivaci do sebe všechny ty detailní informace ze všech předmětů nasoukat.

Dnešní den jsem ještě strávil s mojí starou třídou, ale už mám vše přichystané na novou. Škoda toho roku navíc, ale na druhou stranu jsem si polepšil v mnoha předmětech (lepší kantoři apod.), takže výměna nebyla nakonec tak špatná.

Ze staré třídy ve složení kluci-holky 5:25 přestoupím od zítřka do 18:15. Třeba to bude větší zábava.

Víkend předem a dnešní ráno jsem školu proklínal, ale nakonec ta jedna hodina byla docela příjemná. Tak doufám, že se to zlepší. Vlastně jsem zjistil, že škola jako taková mi moc nevadí. Jde mi spíš o čas, který v ní strávím. Plánuji ale již připojení na internet, takže se snad bude trochu pracovat i v prostorách učeben (samozřejmě o pauze 🙂 ).

Jak jste se vy, kteří studujete střední školu (ať už v zahraničí či v ČR) těšili?