Kurz angličtiny

Nejčastěji špatně vyslovovaná slova

Dnes vás možná vyvedeme z omylu. Představíme vám totiž slovíčka, která jste už stoprocentně použili. Přesto je ale většina lidí vyslovuje chybně. Proč? To nevíme. Víme ale, jak se mají číst a dnes vám to ukážeme. Pojďme se tedy společně vzdělávat a ukažme ostatním, jak je to správně.

Event

Slovíčko event ve významu událost všichni známe, pokud ne ze školy, tak určitě z Facebooku. Tam na nás vyskakuje každou chvilku. Víte ale, jak jej přečíst? Pokud ho vyslovujete jako “ívent“, je to špatně. Toto slovo je totiž celé krátké, s přízvukem na druhé slabice – “ivent“.

Foot

Foot znamená v překladu noha. To jsme se všichni učili ve škole při úplných začátcích angličtiny. Dodnes jej ale většina lidí čte jako “fůt“. Přitom správně je “fut“, s krátkým u. Football přece taky vyslovujeme jako “futból“.

Fruit

Zkuste nahlas vyslovit slovíčko fruitovoce. Řekli jste něco jako “frujt“? Pak nevyhráváte zlatého bludišťáka. Toto slovo se totiž vyslovuje jako “frůt“.

Opinion

Pokud se vás někdo zeptá na vlastní názor, je dobré vědět, jak vyslovit slovíčko opinion. Často totiž lidé čtou “opínijn“. Jestli ale chcete působit věrohodněji, je dobré vyslovit toto slovíčko správně – a to “opinijn“.

Vegetable

Když vyslovíte vegetable, kolik napočítáte slabik? Pokud čtyři, pak jej vyslovujete špatně. Asi byste v obchodě i tak dostali zeleninu, správně je ale “vedž – te – bl“. Zkuste si na to dát pozor.

Pokud  zhodnotíme těchto pár slov, zjistíme, že nejčastější chybou při čtení je prodloužená první slabika. Může se to zdát jako malý nedostatek, ale při konverzaci je to znát. Pokud tyto chyby také děláte, zkuste se zaměřit na správnou výslovnost a hurá do bezchybné komunikace 😉

253  f598a124c714e81367932349ab682147476e7b379bba934d4c6cae15326d3487