Před odletem

Moje nová americká adresa

Tak jsem se dočkal, mám host family. Ale abych to vzal postupně. Moje nečinné, dvouměsíční čekání jsem ukonči e-mailem do Student Agency, který se týkal doplatkové faktury. Druhý den jsem dostal odpověď s přílohou, která obsahovala fakturu. Asi o minutu později mi přišel další e-mail od SA, jehož příloha již obsahovala onen kýžený dokument.

Jmenoval se totiž Placement.doc. Začalo mi bušit srdce a byl jsem hrozně zvědav na obsah přílohy. State: Tennessee, četl jsem. City: Murfreesboro….atd. Moje srdce bušilo, jako kdybych právě vsadil všechny úspory do jedné poker sázky. Ani jsem se nedostal na konec dokumentu a už jsem měl otevřené okno s Google Maps. Neměl jsem totiž ani tušení, kde je Murfreesboro, natož abych o něm něco věděl. Mapa mě potěšila – 50 km od Nashvillu, navíc samo Murfreesboro má asi 90 000 obyvatel, takže to není žádný konec světa. Naopak – je součástí aglomerace kolem Nashvillu.

V dokumentu byly 4 položky – 1. Student – moje jméno + stát, do kterého jsem byl umístěn, 2. Host Family – jména, adresy, povolání, telefony a e-mail, 3. High school – název, adresa, 4. Local Coordinator – jméno, adresa, telefon a e-mail.

Když jsem se vzpamatoval z původního nadšení z obdržení placementu, začal jsem hledat všechny informace o místě. Moje rodinka bydlí v baráčku asi 3 kilometry od Oakland High school, kam budu chodit. Oba rodiče pracují v pojišťovně. Murfreesboro je poměrně významné město, v minulosti bylo dokonce hlavním městem státu Tennessee, tím je dnes Nashville. Klima je teplejší než to naše, za to jsem rád:-).

S mým umístěním jsem celkem spokojen, nemůžu si na nic stěžovat. Jsem rád, že to vím dost dlouho dopředu, aspoň mám čas na spoustu vyměněných e-mailů. Tak to je asi vše, fakturu v nejbližších dnech zaplatím a pak už jen vízum a frrrr:-).

Držím palce Vám všem, aby Vám to vyšlo alespoň stejně jako mně.