Střední škola, V Americe

Moje americká realita

Než se člověk dostane k nabídce nějaké agentury má o USA určité představy, které se tvoří pomocí televize a interentu. Pak se začne zajímat a agentura mu poskytne především kladné informace a tak s nadšením přistoupí na hru…. dyť je to přece super poznat nový lidi stát se úspěšným hráčem fotbalového týmu a nebo roztleskávačkou. A taky je skvělý se podívat po světě….no a ještě k tomu do Ameriky…jaká příležitost.

A pak si sednete do toho letadla a váš osud je zpečetěn…cesta zpátky? Prakticky neexistuje. Jako všechno je samozřejmě možný, ale řekněte svejm rodičům po nemalé investici, že chcete za týden domů. Ne po týdnu domů chtít nebudete, toho se opravdu nebojte. Jste totiž ještě plni očekávání…a ať se člověk snaží jak chce stejně si nakou tu představu vytvoří a pak přijde to zklamaní…a nebo překvapení.

Je opravdu dobré rozmyslet si, co napíšete do dotazníku. Viděla jsem jeden dopis, který přišel mým host-parents v polovině září bylo tam 20 lidí, který neměli umístěnku do pernamentni rodiny.V tom dopise bylo u každého z nich natisknutý nic neříkající jméno, rozmazaná černobílá fotka, náboženství,národnost, jazyky a délka jejich studia a asi 5 vašich zájmů. Můžu říct, že by pro mě bylo opravdu těžké si vybrat. Všichni studenti uvedli hru na hudební nastroj a sporty. Neviděla jsem tam nic neobvyklého, co by mě nadchlo. Proto doporučuji napsat alespoň jednu věc trochu zvláštní. Já jsem uvedla art a děti….a možná prave díky tomu jsem se neocitla na tomhle seznamu lidí, který fakticky lituju. Můžu si vlastně gratulovat, protože moje host mum pracuje ve fitt centru a můj host dad je vysokoškolský profesor výtvarky.

Iluze se mi, rozplynuly zvlášť v oblasti školy,částečně to přikládám její velikosti. Americká maturita se kterou jsem částečně počítala a říkala sem si že je to zajimavej papír do sbírky se mi ztratila před očima hned při registraci ve škole. Doufala jsem, že když mám v papírech ukoncenej 11.ročník a je mi 18, že budu bez problému senior. Dali mě nakonec do předposledního ročníku….myslela jsem si. Jaké překvapení přišlo po měsíci, když přišel picture day a od spolužáků jsem se dozvěděla že jsem sophmore….to znamená americkej druhák. Jsou to lidi o 3 roky mladší. No je to dost podivné…každopádně jsem z toho byla taková trošku rozhozená. Přijde mi totiž, že starší studenti jsou takový pohodovejsi. Je pak docela divný, když mě berou jako malyho parchanta a jsem starší nez oni.

Cheerleaders- roztleskávačky… zvlášť na větších školách absolutně není šance se mezi ně dostat…maj přísná pravidla pro výběr – nejdřív musíte dva roky chodit do přípravky a pak teprve můžete nastoupit do týmu, který jen trénuje a až poté se dostanete mezi nejlepší. Podobné situace se dějí u fotbalových týmů…protože tady slovo fotbal znamená americký fotbal kde kluci litaj v těch dresech s velkejma ramenama a tak polovina z nich vypadá jak po obrně protože jsou hrozně hubený a ty ramena na nich vypadaj jak nalepený. Tihle “borci” si mezi sebe taky jen tak někoho nepustí…protože zájem o to dostat se do takového týmu je hodně velký a nějaký exchange student je fakt nebere.  Evropský fotbal zvaný soccer  je populární možná víc mezi holkama…ale týmy jsou trochu přístupnější.

Těšili ste se jak svojí host-family uvaříte něco ryze českého? Já docela jo, ale s americkou výživou aneb ať žije mražák a mikrovlnka to jde tak trošku ztuha. Ono jen jim vysvětlit jaké suroviny potřebujete je docela zajímavá podívaná. Spousta výrazů ve slovníku je taková nějaká zvláštní a pro ně nesrozumitelna a oni mají svoje vlastní….tak to je v tom lepším případě. A druhá kategorie jsou věci o kterých oni třeba v životě neslyšeli…jako napr. rozdíly mezi hrubou a hladkou moukou. Moje rodina uchovává mouku v mrazáku protože to kilový balení maj na celou věčnost….podle toho pytlíku bych to typovala, že ji tam maj jen aby se neřeklo a jednina cesta jak ta mouka ubejva je, že jim občas vypadne a trochu se vysype. Sranda je taky trouba….protože stupně pouzivaj samozřejmě Farenhaita…. a kuchyňské váhy? snad v těch lepších rodinách… No nic tak já du něco uvařit….