Střední škola, V Americe

Mám za sebou první měsíc v USA

Tak jsem nedávno “slavila” první měsíc v Americe. A musim přiznat, že je vše lepší a lepší každým dnem.

S náboženstvím se to vyjasnilo, nikam chodit nakonec nemusím, ani jim to k mému překvapení nevadí. Na jídlo si zvykám víc a víc i když je fakt, že mě třeba American Pie vůbec nechutná 🙂 Kamarády tu taky mám, vlastně ty jsem si našla bez problémů, takže třeba tenhle víkend jsem přespávala u kamarádky. Typicky velikej barák jak z filmu, obrovský to bylo, bazen, zahrádka, domeček pro hosty.. líbilo se mi tam!:D Chodíme spolu nakupovat, na kafíčka atd., takže já jsem spokojená:) Mám tu už i americký číslo, překvapilo mě, že mě mobil pořád vyzvání, že mi přišla nová smska. Američani smskujou nonstop, já mám mobil 4 týdny a přišlo mi víc než 300 sms zpráv od kamarádů. Během lunch break každej v mý škole smskuje, oni ten mobil nepustí z ruky!

Doporučené kapesné 200 dolarů měsíčně budu určitě překračovat. Protože si musím kupovat jídlo, což mě vyjde tak na 150 dolarů měsíčně, dál teď budu kupovat věci na soccer jako kopačky, sportovní oblečení atd., což bude další velká útrata a samozřejmě další výdaje. První měsíc mě stál 700 dolarů, neodsuzujte mě za to, 500 dolarů šlo na školu, mobil, sto-dolarovej credit a jídlo.

Ve škole to jde parádně, úkolů tolik nemám a pokud ano, nedělá mi to problémy a vesměs jsou to docela švihlý úkoly. Třeba z US history jsme dostali papír zaměřen na matematicko-logické úlohy:D Nebo dál jsme dostali ze stejného předmětu zeměpisný úkol:D Měli jsme označovat státy a samozřejmě co? Byla tam otázka, kde leží CZECHOSLOVAKIA… Jinak rozumím poměrně bez problémů, psaní esejí mi taky nezabírá tolik času. Je to tam lehčí, moje škola je o tom, jestli do té školy chodíte a jestli odevzdáváte úkoly. Třeba jen chození na moje Film Studies dělá 30 % z finální známky. Ze všech předmětů mám áčko. Vážně musim přiznat, že chození na české gymnázium je výborná průprava, sice biflování od nevidim do nevidim, ale narozdíl od nich aspoň vim, co to je tvrdé studium. Nedávno mě hrozně vytočil jeden Američan, co říkal, že – cituji – “My, Američani, jsme chytřejší než vy, Evropané, protože máme nejlepší univerzity a techniku.” Když jsem mu řekla, že naše střední školy jsou podstatně těžší, na to řekl : “Ne, naše jsou těžší, vidíš tyhle papíry? (ukázal na stoh papírů, kde měl jednoduchý počty z matematiky) Ty dokazujou, že naše školy jsou těžší. Co máte vy hm?”. Dohadovat se nemělo smysl, když mi řekl,  že jeho IQ je 350:D:D:D Když jsem mu řekla, že už jenom IQ 130 je geniální, tak mi řekl, že lžu a že průměrný IQ Američana je 270. Pak jsem teda pochopila, že dohadovat se vážně nemá smysl:D