V Americe

Jak si hostitelská rodina vybírá studenta?

Dnes mi do schránky přišel email primárně určený hostitelským rodinám. Jelikož jsem ale na mail listu, posílají všechno i mě. Já jsem ze to rád, jelikož mohu vidět celý výměnný program na High School v USA z té druhé stránky. Bylo například moc zajímavé číst si brožury, které dostávají rodiny jako prvotní informační zdroj. Nejvíce mě pobavila pasáž o nemocích. Píše se tam: „Pokud je vás výměnný student nemocný, mohou se zhoršit jeho komunikační schopnosti. Je třeba na něj mluvit velice pomalu a několikrát věty opakovat.“ No prostě klasický americký výrobek. 🙂

Ale teď už se vrhněme na to, o čem tento článek má opravdu být. Od mojí koordinátorky mi přišly listy se studenty, kteří se chystají do USA a byli agenturou CIEE vytipováni do Kalifornie. Každá hostitelská rodina, která má zájem, si prohlédne všechny studenty a pak si jednoho (nebo více) vybere. Takže i co napíšete do přihlášky se může projevit na rychlosti, jak rychle získáte rodinu. Je to tedy trochu jinak, než jsem zmiňoval ve článku „Jak CIEE vybírá exchange studenty?“.

Pamatuji si, že když jsem já posílal přihlášku, přál jsem si vidět nějaký vzor, podle kterého jí napsat. A tak několik příkladů vyplněných přihlášek posílám alespoň vám. Téměř všichni ji asi vybraným agenturám již poslali, nicméně jako zajímavost se to při plánování cesty do USA hodí určitě uveřejnit.

V sobotu se chystám na multikulturní festival s ostatními výměnnými studenty. Už jsem je dlouho neviděl pohromadě, tak si trochu popovídáme, než se rozjedeme zpět domů. CIEE se tam bude snažit najít nové rodiny, abyste měli kde bydlet. 🙂 Tak nám držte palce.

Stáhnout profily studentů (v pdf):

stáhnout všechny (RAR)