V Americe

ISIC karta v USA

Téměř každý by rád na něčem ušetřil. Pokud jste studenti do 25 let, můžete si i v Čechách na mnoha prodejích místech pořídit ISIC kartu. Tento průkaz nejen potvrzuje, že jste student, ale zároveň vám také může ušetřit spoustu peněz, pokud víte kde a jak.

International Student Identity Card byla zpočátku vytvořena především jako mezinárodní karta, která prokazovala statut full-time studenta. Zanedlouho poté ale začala asociace oslovovat různé společnosti po celém světě, aby nevydělávajícím studentům poskytla slevu na různé služby a zboží.

Dnes je ISIC karta rozšířená téměř ve všech zemích světa. Za malý pořizovací poplatek (na něj lze získat příspěvek 200 Kč u většiny českých bank) lze získat slevy v muzeích, při vsupech na kulturní akce, koncerty. Ušetřit lze i při platbě za hotely, v barech, restauracích. Velkou mírou na investice do karty vrátí díky slevám za letenky, autobusy či půjčování aut.

A jak je tomu v USA? Na internetu si lze zvolit zemi pobytu a vyhledat slevy ve vašem regionu či městě. Přehledná tabulka vám doporučí, kam vyrazit. Jako student v cizí zemi máte s ISIC kartou nárok na všechny slevy stejně, jako všichni ostatní.

Když jsem byl v San Franciscu, objevil jsem slevu do Hard Rock Café (zvýhodněné menu) a do mořského akvária (zlevněné vstupné). Vím také, že mezi Sacramentem a San Franciscem jezdí vlak, který také přijímá studentské karty. Některé slevy nejsou přímo v online vyhledávači. Nejlepší je, když se v obchodě, restauraci či na nádraží poohlídnete po ISIC symbolu či obrázku karty, popřípadě se zeptáte.

Osobně ISIC kartu vřele doporučuji, jelikož se ve Spojených státech hodí. Já jsem si ji osobně zapomněl nechat vystavit (tedy měl jsem ji, ale někdo mi ukradl peněženku a již nebyl čas na novou). Musím uznat, že to byla chyba, jelikož jsem mohl ušetřit mnohem více, než stojí pořizovací poplatek.

Za zmínku také stojí zajímavý bonus, kdy si lze ke kartě přiobjednat cestovní pojištění UNIQA za nízký poplatek (od 200 Kč), který platí po celý rok. Až tedy pojedete na pár dní do zahraničí, nemusíte se s cestovním pojištěním strachovat. To tedy nelze přímo použít naroční pobyt na High School v USA, jelikož je zde omezená maximální délka pobytu v cizině, nicméně je dobré o této možnosti vědět.

Jaké máte zkušenosti z Ameriky s kartou ISIC vy?

Zdroj obrázku: www.bi.cz