V Americe

Friends of Fine Arts Award Night

V dnešním článku Vám budu povídat o akci, která se odehrála v naší škole. Friends of Fine Arts Award Night je slavnostní večer, kde se prezentuje umělecké oddělení školy, předávají se ocenění úspěšným studentům a oznamují se výherci uměleckých stipendií, které vydává Hawley High School.

Celý večer začal o půl šesté, projevem některých řečníků z řečnického kroužku, v divadelním sálu naší školy. Tento rok byl pro ně úspěšný, několik z nich se dokonce v soutěži mezi jednotlivými High School dostalo do TOP 12 nejlepších řečníků v Minnesotě. Mezi nimi byl i Chris, můj host brácha, který také předváděl svojí řeč. Jeho řeč čerpala z knížky „A Gathering of Old Men“ a musím uznat, že byla výborná. V půl sedmé se servíroval na školní chodbě dort a nějaké pití, lidé mohli povídat a čekat na třetí a hlavní část celého večera, předání cen, které začalo v půl osmé.

Třetí část večera začala předání cen úspěšným řečníkům a následným představením dvou řečí, jedna byla vážná (Chris znovu přednášel svoji řeč) a druhá byla komická, což byl hezký kontrast. Dalším bodem programu bylo předání ocenění studentům výtvarné výchovy a fotografování. Jejich výtvory byly k vidění ve třídě výtvarné výchovy po celou dobu večera. Před předáváním cen za hudbu hrálo xylofonové trio. Byl jsem překvapený, jak tři xylofony dokážou tak pěkně držet spolu. Ocenění za hudební výkony se předávali v několika kategoriích. Nejprve výjimeční hudebníci z každé třídy a poté se udělovali ocenění pro nejlepšího muzikanty. Já jsem dostal ocenění jako vynikající muzikant 11. ročníku. Po předání hudebních ocenění a vystoupení jazzové kapely se předávali ceny studentům zpěvu. Tato kategorie byla rozdělena podobně jako kategorie hudební. Ve zpěvu jsem byl také vyhlášen jako výjimečný zpěvák 11. ročníku. Ještě jsem obdržel ocenění za zpívání s Red River Boy Choir (sbor ve Fargu). Další bod programu bylo vystoupení Men´s Barbershop Quartet, což je kvartet čtyř kluků, kteří zpívají acapela (bez doprovodu). Já jsem byl členem tohoto kvartetu. Po našem vystoupení následovalo ještě udělování pamětních desek pro seniory (studenty 12. ročníku), na kterých byl seznam všech kulturních aktivit, kterých se na high school zúčastnili. Poslední částí programu bylo vyhlášení výherců stipendií, které uděluje umělecké oddělení Hawley High School.

Friends of Fine Arts Award Night byla hezká akce. Byla to možnost jak prezentovat studenty, které dělají nějakou uměleckou činnost na naší škole, a věřte mi, je jich hodně.

Zdroj: digihonza