Pobyt v zahraničí

EF Education First – Studium v zahraničí

Společnost EF Education First působí na mezinárodním poli jazykového vzdělávání již více než 40 let. Z jejích zkušeností může benefitovat i česká veřejnost a to od listopadu 2006, kdy tato švédská společnost otevřela svou pobočku v Praze.

Každý si může vybrat program, který přesně odpovídá jeho představám:

  • Jazykové kurzy v zahraničí pro dospělé i mládež od 16 let – nabízí studium pro každého od 2 týdnů a více na EF Mezinárodních jazykových školách po celý rok.
  • Akademické programy v zahraničí od 16 let – zahrnují dlouhodobé studium na 6 nebo 9 měsíců, které je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé s možností odborného zaměření.
  • Rok na střední škole v zahraničí (14-18 let) – umožňuje studovat střední školu v zahraničí, kde se mladí studenti naučí plynule cizí jazyk, poznají kulturu jiné země a získají nové kamarády.
  • Prázdninové jazykové pobyty – jsou skupinové jazykové pobyty pro děti a mládež (10-18 let) s doprovodem skupinových vedoucích. Jazykový letní tábor kombinuje výuku jazyka a bohatý program mimoškolních aktivit.

 

“Od roku 1965 je EF věrná svému předsevzetí odstraňovat jazykové bariéry, které nás rozdělují.”
Bertil Hult, předseda a zakladatel EF Education First

Studium na střední škole v zahraničí

Studium na střední škole v zahraničí je v ČR stále více běžné i dostupné. Nejen, že se studenti naučí velmi dobře jazyk, ve kterém jsou po nějaké době strávené v zahraničí schopni i přemýšlet, ale především se posunou ve svém životě značně dopředu. Získají zkušenost, která se pozitivně promítne do jejich kariéry a celkově i do osobního rozvoje.

Na střední školu v zahraničí může student vycestovat na půl roku nebo na celý školní rok. Asi nejčastěji volí studenti USA, ale postupně se k nim přidávají ostatní destinace. Velice oblíbená je v poslední době Velká Británie, kde jsou střední školy náročnější, než třeba v USA a státní školy jsou často stejně kvalitní jako ty soukromé. Studenty to láká zejména proto, že je to pro ně výzva. Oblíbená je také Austrálie, Nový Zéland nebo Kanada, kde je omezený počet studentů, kteří mohou tento program absolvovat. V menší míře jsou potom zastoupeny ostatní jazyky jako je němčina, francouzština nebo španělština. Kromě evropských zemí se dá francouzština studovat také v Kanadě, kde je i možnost zkombinovat ji s angličtinou. Španělština se nově nabízí třeba na Kostarice, kde studenty láká hlavně exotika a teplé podnebí.

Při rozhodování o takovémto pobytu musí student zvážit, zda chce opakovat ročník, nebo jestli bude dělat rozdílové zkoušky. Většina studentů si nechce studium o rok prodloužit, a proto se radí s ředitelem školy, ze kterých předmětů je bude muset vykonat.

Také je zde několik skutečností, které by měl student a jeho rodiče promyslet, když porovnává nabídky různých agentur. Hlavním bodem tohoto kulturně výměnného programu je hostitelská rodina. Důležité je především to, aby se student dostal do rodiny, se kterou si bude rozumět, a bude s ní sdílet své zájmy a koníčky. „Za 28 let zkušeností s tímto programem jsme si potvrdili, že nejlépe tyto výměny fungují v rodinách, které se tohoto programu účastní na dobrovolné bázi. Vztah studentů a rodin je potom mnohem vřelejší,“ říká Petr Remeš, Country Manager pro ČR ze společnosti EF Education First.

Je dobré si ověřit, zda společnost umístění do hostitelské rodiny i na školu garantuje, tj. zda se nemůže stát, že by student nebyl umístěn. Je to důležité hlavně u studentů, kteří jsou věkově na hranici. Společnost EF má také přímo v destinaci místního delegáta, který se stará o to, že je se studentem vše v pořádku. Kvalitu těchto programů v poslední době velmi ostře sledují vlády hostitelských zemí. Vzhledem k tomu, že jde o tak výrazný zásah do studentova života, vše se pečlivě monitoruje. Ve většině hostitelských zemí jsou i přítomné neziskové organizace, které dbají na bezpečnost studentů na ročních výměnných programech. Jedna z nich je například Committee for Safety of Foreign Exchange Students, která působí v několika zemích (www.csfes.org).

Ceny EF se pohybují od 129 000 Kč za rok.

Pro více informací nás kontaktujte na tel.č. 296 333 810, napište email na ef.czech@ef.com nebo navštivte naše webové stranky.

Oficiální stránky EF Education First

Tento článek vznikl v rámci seriálu představení agentur. Postupně na tomto webu budou představeny agentury a organizace, které zprostředkovávají pobyt na střední škole v zahraničí. Článek nebyl vytvořen redakcí stránek Studium a život v USA.