Pobyt v zahraničí

Do zahraničí se Student Agency

Jak nejlépe pomoci dětem dospět, vylepšit znalost cizího jazyka, osamostatnit se, získat sebevědomí, nadhled, spoustu užitečných zkušeností a nové přátele? Umožněte jim strávit rok na střední škole v zahraničí.

Do programů studia na střední škole v zahraničí se může přihlásit student ve věku 12 až 18,5 let. Vycestovat do evropských i mimoevropských míst mohou studenti středních škol, kteří se učili alespoň tři roky jazyk navštívené země a mají dostatečnou motivaci zvládnout rok života v kulturně odlišném prostředí.

Ve kterých zemích studenti nejčastěji studují?
Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější zemí v rámci středoškolských pobytů jsou určitě Spojené státy americké. Jsou cenově nejdostupnější a splňují hlavní očekávání – studentům pomohou naučit se cizí jazyk a osamostatnit se. Dále jsou velmi žádány programy ve Velké Británii, Irsku, Austrálii, Německu, Francii, Belgii, ale i o programy v dalších zemích je stále větší zájem. Mladé lidi to dnes táhne do světa – a to je jistě dobře.

Výběr programu, který bude pro Vás nejvhodnější
Při výběru programu je důležité položit si otázku, zda chcete mít vliv na výběr školy a místa pobytu, či nikoliv. S možností ovlivnit své umístění, vybrat si konkrétní školu nebo dokonce i rodinu, roste cena programu. S výrazně vyššími náklady je třeba počítat tehdy, pokud se rozhodnete pro soukromou školu, soukromá škola však nabízí vysokou kvalitu výuky.

Studium na střední škole v USA
Rodiny, které se zapojují do kulturně výměnného programu v USA, jsou dobrovolnické – většinou se jedná o rodiny ze střední a nižší vrstvy obyvatel. Studenti navštěvují státní střední školu v místě bydliště své hostitelské rodiny, zpravidla studují 6 – 8 předmětů, po školním vyučování se mohou účastnit mnoha mimoškolních aktivit. Nabídka předmětů a také zájmových kroužků je v Americe velmi pestrá a zahraniční studenti si tak vyzkouší nové sporty, jiný systém výuky, apod.

Zkušenosti studentů
Zkušenosti studentů s programy studia v zahraničí jsou velmi pozitivní – studentům pomáháme vybrat program, který jim bude co nejlépe vyhovovat a také se snažíme je na pobyt dopředu co nejlépe připravit. Každá země je specifická, programy se liší např. v možnosti cestovat během pobytu domů, zvolit si školu podle vlastního přání, možnost odletu na pobyt ve skupině českých a slovenských studentů, apod. Proto se vždy snažíme dát studentům maximum informací o programu ještě před přihlášením na něj, abychom měli co největší jistotu, že tento pobyt jim bude opravdu vyhovovat.

Proč vycestovat do zahraničí právě se Student Agency?
Programy studia nabízíme již řadu let a máme tedy s jejich zařizováním mnoho zkušeností. Klientům vždy nabízíme kompletní servis (víza, doprava, pojištění), spolupracujeme s prověřenými partnery v zahraničí, máme hustou síť poboček v České a Slovenské republice, takže nás najdete tam, kde potřebujete. Poskytujeme klientům nonstop podporu při pobytu v zahraničí (helplinka Student Agency). Výsledkem jsou stovky spokojených studentů, kteří díky Student Agency studovali nebo studují na střední škole v zahraničí. Budoucím klientům rádi poskytneme reference bývalých studentů. Každý rok pořádáme pro klienty také setkání s bývalým studentem střední školy v zahraničí, neboť jsme přesvědčeni, že informace přímého účastníka takového pobytu jsou pro budoucí studenty nejcennější.

Orifiální stránky: www.studentagency.cz

Tento článek vznikl v rámci seriálu představení agentur. Postupně na tomto webu budou představeny agentury a organizace, které zprostředkovávají pobyt na střední škole v zahraničí. Článek nebyl vytvořen redakcí stránek Studium a život v USA.