Před odletem

2 dny před odletem…

Tak je to tady.  Za 2 dny, ve čtvrtek 10.7. v 11 h dopoledne odlítám směr New York, kde mě čeká přestup na vnistrostátní linku do Columbusu. Tam budu ale jen měsíc, na jazykovém kempu, který nabízí agentura ASSE. Následujících 10 mesíců je opět jen ve hvězdách, protože si mě stále ještě žádná hostitelská rodina nevybrala na trvalo.

Je hrozně zvláští, jak všichni co teprve pojedou, jsou nadšením bez sebe, ale já se spíš klepu strachy. Přeci jen jsem nikde zrovna nevyhledávala změny, mám tady skvělý kamarády a jsem hrozně vázaná na Čechy a domov. Asi si řikáte, že nejsem tedy opravdu typ člověka, který se přihlásí na exchange program, ale pro mě to prostě i přes to všechno byla příležitost, která se neodmítá. A touha umět anglicky a zažít něco nového bylo přeci jen silnější, než strach a konzervativnost. Takže opravdu odjíždím.

Jen abych taky řekla něco co se týče přípravy, s ničím jsem neměla nějaký zvláštní problém. Až na to, že jsem se musela nechat očkovat proti neštovicím, protože jsem je jako dítě neprodělala, takže to byly 3000 navíc. A také jsem si nechala pro jistotu udělat rentgen plic, protože mám hodně protilátek proti TBC, ale američané by ta čísla pochopily prý tak, že nemám protilátky, ale rovnou TBC, takže taky doporučuji udělat rentgen plic, v případě, že by se na kalmetizaci ukázalo, že máte těch protilátek víc, než se amíkům zdá normální.

Další jen menší problém byl s vízem, kdy se mi stala věc, že i přesto, že jsem si termín k pohovoru šla zaregistrovat, okamžitě po obdržení k tomu potřebných dokumentů, všechny termíny byly obsazené. Vyřešilo se to zavoláním na speciální Žlutou linku na ambasádě, kde byli velmi milí. Zřejmě proto, že si za minutu hovoru účtují 42 kč za minutu:-) Už musim. Doufám, že to tam nějak přežiju, protože takové jsou teď opravdu moje pocity:-D