Výlety po USA

10 amerických nej

Navštívit Ameriku a nevidět Golden Gate Bringe nebo New York? Jako byste tam ani nebyli. Dnes jsme si pro vás připravili 10 míst, které rozhodně stojí za návštěvu a jsou pro nás prostě top. A většina z nich je na předních příčkách různých světových žebříčků – a to už stojí za zvážení. 🙂

NEJBOHATŠÍ OBLAST – Beverly Hills1

Známá čtvrť Beverly Hills se nachází v západní části Los Angeles. Bydlí tam především filmové hvězdy a další známé celebrity. Pokochat se můžete milionářskými vilkami a nejnovějšími modely aut. Oblast zvaná jako Golden Triangle je lemovaná nejluxusnějšími obchody, restauracemi a bary. Střed Golden Triangle protíná ulice Rodeo Drive, která je považována za nejluxusnější nákupní zónu světa.

NEJVĚTŠÍ KAŇON – Grand Canyon

Největší a nejznámější kaňon na světě najdete na severozápadě Arizony u hranic s Utahem a Nevadou. Tvoří podstatnou část národního parku Grand Canyon. Byl vyhlouben řekou Colorado River. Maximální hloubka kaňonu je 1839 met
rů a na jeho dno vede stezka dlouhá 16 kilometrů.

NEJROZHLEHLEJŠÍ BUDOVA – PentagonThis picture taken 26 December 2011 show

Sídlo Ministerstva obrany Spojených států je považováno za nejrozlehlejší úřednickou budovu na světě. Rozloha Pentagonu je 600 000 m2, vešlo by se tam 95 fotbalových hřišť. Budova ve tvaru pětiúhelníku má 2 podzemní a 5 nadzemních podlaží. Uprostřed celého komplexu je náměstí zvané Ground zero.

NEJZNÁMĚJŠÍ VODOPÁDY – Niagárské vodopády

Niagarské vodopády jsou jedny z nejmohutnějších vodopádů na světě a užijete si tam jednu z nejkrásnějších vyhlídek. Tento přírodní zázrak se nachází na hranicích států New York a Ontario. Vodopády se skládají ze tří samostatných vodopádů – Horseshoe Falls, Manerican Falls, Bridal Veil a padají z výšky 51 metrů.

NEJTEPLEJŠÍ MÍSTO – Údolí smrti

V originále Death Valley je pouštní údolí, nacházející se v Kalifornii u hranic s Nevadou. Je považováno za nejteplejší místo na zemi. V létě tam teploty přesahují 50 stupňů celsia. Hlavními atrakcemi jsou tam Badwater Basin – nejníže položené místo v Severní Americe.

NEJHŘÍŠNĚJŠÍ MĚSTO – Las Vegas

Asi každý máte svoji představu o tom, jak to v Las Vegas vypadá. Největší město státu Nevada je proslavené svým nočním životem. V oblasti nazývané The Strip se nachází většina luxusních hotelových komplexů a přilehlých kasin.

NEJVĚTŠÍ STROMY – NP Sequoia6

Za návštěvu rozhodně stojí i druhý nejstarší národní park v Americe. Hlavní dominantou jsou tu volně rostoucí stromy – sekvojovci obrovští. Dosahují délky několika desítek metrů. Králem všech stromů tu je General Sherman. Je vysoký 83,8 metrů a v obvodu měří 31,3 metrů. A to stojí za zhlédnutí!

NEJLIDNATĚJŠÍ MĚSTO – New York

Oficiálním názvem The City of New York. Je to nejlidnatější město Spojených států. Asi proto, že je centrem obchodu, financí, módy, umění a mnoha dalších oblastí. Díky celodennímu ruchu se mu příznačně přezdívá „City that never sleeps“, tedy město, které nikdy nespí.

NEJZNÁMĚJŠÍ MOST – Golden Gate Bridge9

Je nejfotografovanějším mostem na světě a původně vůbec neměl být červený. Patří mezi nejznámější a nejdelší visuté mosty ze všech. Přední příčky drží také v počtu spáchaných sebevražd. Dnes jsou přímo na mostě rozmístěny telefony, se kterými se dovoláte psychologovi.

NEJSTARŠÍ DÁLNICE – Route 66

Tato silnice dlouhá 3945 kilometrů vede z Chicaga do Los Angeles a je snem mnoha motorkářů. Dříve sloužila jako mezistátní dálnice, ale byla nahrazena moderními dálnicemi. Protíná několik měst a národních parků.

Chtěli byste navštívit některé z těchto míst? Napište nám do komentářů, které je pro vás to nej. 🙂