V Americe

10, 9, 8, 7, 6, …

Na oslavu dnešní Silvestrovské noci se určitě všichni těšíte. A jako je pro Česko typické vychlazené šampaňské a obložené chlebíčky, jsou pro Američany charakteristické hromadné oslavy na nejznámějším New Yorském náměstí Times Square.

Když se zeptáte obyvatele spojených států, jak oslaví Silvestra, pravděpodobně vám odpoví „watch the ball drop“. Každoročně se na Times Square sejde přes milion obyvatel a další desítky milionů lidí sledují tuto show po celém světě. Jde o to, že během poslední minuty starého roku padá obří nasvícená koule z budovy One Times Square a lidé odpočítávají poslední vteřiny. Jakmile koule spade, skončil starý rok a začínají bujaré oslavy nástupu toho nového.  Je to opravdu nezapomenutelný zážitek. Poprvé se koule k zemi spustila v roce 1907.

Po dokončení odpočtu následuje velkolepý ohňostroj. Oslavy jsou samozřejmě spojeny i s přítomností mnoha známých osobností. Takže pokud patříte mezi vášnivé sběrače podpisů a selfíček s celebritami, máte tam velkou šanci na některé narazit.

Ať už dnes slavíte kdekoliv na světě, doufáme, že si tuto noc užijete a do nového roku vykročíte s optimismem. My vám za celý tým přejeme pěkný nový rok 2016 plný úspěchů :-).