Angličtina

Tipy na seriály

Přejete si mluvit se sexy britským přízvukem jako herci ze seriálů a filmů? Americký akcent má taky něco do sebe. A jak takového přízvuku docílit? Naposlouchání dialogů a slovních spojení ze seriálů je jedna z nejlepších možností. Proto vám dnes představujeme námi sestavený výběr, ze kterého si snad každý vybere podle své chuti.

Dnes vám představíme seriály, které se řadí mezi ty míň náročné a jde je úplně v pohodě sledovat jen s anglickými titulky, nebo dokonce bez nich. Mluví se tam jednoduchou angličtinou a na složitá slovíčka moc nenarazíte.

Friends
Populární seriál o partičce kamarádů z New Yorku zná snad úplně každý. Navíc jejich angličtině jde skvěle rozumět. Řeší problémy běžného života, a tak nebudete muset překládat žádná odborná témata.

Futurama
Do vzdálené budoucnosti vás zavede seriál Futurama. Se svými vtipnými hláškami vás pobaví a provede celým dějem skupinka hlavních postav žijící na dopravní lodi.

Grimm
Fanoušci čarodějnic a jiných nadpřirozených bytostí si taky přijdou na své. V seriálu Grimm se snoubí nespočet mystických postav spolu s napjatou atmosférou při lovu hlavního hrdiny.

The Vampire Diaries
Pokud vás na sledování tohoto seriálu nenalákají příběhy obyvatel z Mystic Falls, pak sourozenecká dvojice fešáckých upírů Stefana a Damona určitě ano. Nenechte si ujít jejich dobrodružství. Anglické verzi je velmi dobře rozumět a lépe tak můžete vnímat atmosféru děje.

Pretty Little Liars
Pět mladých holek, kterým se smůla lepí na paty – o tom je další seriál, který by vás mohl zaujmout. Celý děj provází hon na tajemnou postavu A, která hlavní hrdinkám znepříjemňuje životy. Pojďte společně s nimi objevit, kdo se za A skrývá.

How I Met Your Mother
Příběh o tom, jak mladý architekt Ted poznal svoji ženu. Na to se můžete těšit v posledním seriálu, který vám dnes doporučíme. Vtipnými příhodami provádí diváky Ted spolu se svými nejlepšími kamarády. A nezapomenutelná hláška LEGEN…wait for it…DARY v podání věčného sukničkáře Barneyho je prostě a jednoduše legendární.

Zanedlouho pro vás máme nachystané tipy na seriály pro pokročilé angličtináře. Ale ostatní nezoufejte. Každou další činností, kterou uděláte pro zlepšení vaší angličtiny, se posunujete o krok dále za vysněnou plynulou konverzací, ve které nikdo nepozná, že nejste rodilý Američan.

Star-Wars-Convo-in-HIMYM_o_93792