Papírování, Před odletem

Test ve Student Agency

Absolvoval jsem testování ve Student Agency, pro někoho težkou záležitost, pro někoho právě naopak. O stejném testu psal i pepperos ve článku Testování ve Student Agency.

O zkoušce jsem slyšel mnoho názorů. Vesměs z nich vyplynulo, že test je celkem lehký a není problém ho při nesplnění opakovat. Proto jsem z testu neměl žádné obavy, navíc znám své schopnosti a přeci jen se angličtinu učím již osm let. Test se skládal ze sta otázek. Prvních dvacet jsem na pokyn slečny z SA vynechal v domnění, že je vyplním potom. Začal jsem tedy od otázky číslo 20.

Ze začátku byly otázky naprosto jednoduché až absurdní, postupně se mi stávalo, že nerozumím jedno slovo v zadání apod. Ale nějak jsem to tam naflákal a asi za půl hodinky jsem měl hotovo. Test jsem si ani nekotroloval, zdál se mi jednoduchý. Ihned poté, co jsem test odevzdal, byly mé výsledky opraveny. Výsledné procento úspěšnosti činilo 85%, což jsem po vyplnění testu nějak tak očekával. Když mi byl test opraven, čekal jsem že půjdu splnit poslechovou část (zmíněných 20 otázek) a pohovor, jenže co se nestalo, prý to stačí. Své znalosti jsem již prý prokázal v testu a takovýchto výsledků dosáhne jen málo studentů. Říkám si, cože?!

Ale co, alespoň jsem ušetřil čas. Přihláška je prý v pořádku, jen mi chybí krevní skupina. V přihlášce je sice kolonka Blood type (if known), ale jak jsem zjistil, if not known, musí se zjistit. Co nadělám, musím jít na krevní test. Zároveň jsme se s rodiči dohodli, jak program zaplatíme, respektive v jaké měně, a oznámili jsme naše rozhodnutí zástupci SA. Fakturu na zálohu mi ještě nevystavili, protože jim zrovna nefungovalo zařízení k tomu určené. Bude mi tedy poslána e-mailem během pár dnů. Po zaplacení faktury bude přihláška odeslána do USA a pak už jen čekat a čekat.

Jsem rád že mám to všechno papírování za sebou a že jsem ten “obávaný” test splnil.