Veletrh zahraničních škol

Poslední várka škol z veletrhu – Linden Hall, Lawrence Academy a Princeton International School of Mathematics and Science

Manželka amerického prezidenta Kennedyho – Jacqueline „Jackie“ Lee Bouvierová-Kennedyová-Onassisová byla známá jednak kvůli nesnesitelně dlouhému jménu, jednak protože studovala na internátní škole založené Čechy. Která škola to byla? Čťete v našem posledním díle seriálu o školách z veletrhu.

Linden Hall
Vůbec nejstarší americkou dívčí internátní školu založili v roce 1746 v Pensylvánii Moravští bratři. Linden Hall každý rok přijme 250 studentek ze 17 států z celého světa. Škola se pyšní svým jezdeckým programem, který je svým rozsahem nevídaný. „Non scholae sed vitae“, studuj pro život – ne pro školu, zní školní motto. Svého času na škole studovala Jacqueline Kennedyová Onassisová, jedna z nejvýznamnějších prvních dam Spojených států – žena J. F. Kennedyho.

LindenHall2

Zjistěte o Linden Hall více

 

Lawrence Academy
S rokem založení 1793 je Lawrence Academy desátou nejstarší internátní školou ve Spojených státech. Původně měla podobu latinského gymnázia. Z této doby pochází i školní motto: Omnibus Lucet (nechť světlo svítí nade všemi). Škola ale udržuje krok s dobou a slogan je jedna z mála věcí, které zůstaly od 18. století nezměněny. Lawrence Academy přijímá pouze 30 % ze všech uchazečů. Ze 150 nových studentů využívá internátu v kampusu přibližně 50. Zároveň každý třetí student má nárok na finanční pomoc při studiu.

LawrenceAcademy4

Zjistěte o Lawrence Academy více

 

Princeton International School of Mathematics and Science
Většina amerických internátních škol, o kterých píšeme, je více než sto let stará. Má svou tradici a světu už okázala, jaké studenty umí vychovat. Princeton International School of Mathematics and Science tuto příležitost ale ještě neměla. Byla založena v roce 2013 čínským investorem Jiang Bairong. Škola se specializuje na rozvíjení studentů hlavně v exaktních vědách, jak napovídá už název. I když 75 % žáků tvoří žáci z Číny, tak jsou zde vítáni studenti z celého světa. To správné místo, kde začít na cestě mezi velké mozky matematiky.

princetonint1

Zjistěte o Princeton International School of Mathematics and Science více

 

Nespokojte se s tím, co napíšeme do blogu. Přijďte objevovat další školy na Největší veletrh zahraničních škol už 27. a 28. října na výstavišti v Letňanech.