Před odletem

Platební karty

Důležitou věcí, která by neměla určitě chybět v mé peněžence až pojedu do USA, je platební karta. S rodiči jsme se dohodli, že nejlepší variantou bude, pokud si nechám vystavit na jeden rok kreditní kartu k rodinnému účtu s kontokorentem. V Americe se platí převážně kartami a hotovostní transakce nejsou obvyklé. Proto jsem si byl pro svoji “kreditku” na pobočce České Spořitelny. I když má každý klient s kreditním účtem v ČS vlastního osobního poradce, já zamířil hrdě ke klasické přepážce, jak jsem zvyklý chodit normálně. Brzy jsem ale zjistil, že když se prokáži vlastní kartou k mému účtu, určitě mi na základě toho nevydají kreditní kartu na účet někoho jiného.

Proto jsem se omluvil a spěchal do prvního patra, kde sídlí paní Psotová. Ihned věděla o koho jde a předala mi kartu v obálce. Shodou náhod ještě připojila, že na mé pobočce je připravena nová karta k mému účtu (vypršela mi platnost té staré). Za jeden den jsem tedy získal hned dvě.

V Americe budu tedy používat kartu od rodičů pro všední použití a oni každý měsíc doplatí tolik, kolik jsem vyčerpal. Pro případy nouze mám v záloze připravenou kartu vlastní, s níž bych platil v případě vzniklých problémů, beru to jako takovou rezervu. A v pokoji u hostitelské rodiny budu mít jako třetí zdroj schovanou menší hotovost. Ne abyste tam někdy slídili, moc toho nebude.