Před odletem

Jak jsem nakonec odletěl a dostal welcome family

Konečně jsem doma a mohu v krátkosti shrnout dění za posledních pár dní. Vše začalo dopisem od Student Agency, který jsem uveřejnil na mých stránkách. Poté, co se všechno dozvěděl můj taťka, rozhodl se, že na pražskou pobočku zavolá a na všechno se zeptá. Byl docela naštvaný a já smutný, protože jsem si začínal říkat, zda opravdu odletím.

Poslal jsem mu číslo na zaměstnance Student Agency a čekal, co se stane. V agentuře mají zajisté mnoho práce. Sice jsem jim jasně odpověděl, že se mi jejich jednání nelíbí, ale možná byl už někdo rychlejší, jelikož mi odpověď došla až den poté.

V pátek večer mi táta sdělil, že se snažil vše vyřídit a že mě po značném úsilí nakonec zařadili do seznamu těch, kteří 28.srpna odletí, i když jsem v něm být neměl. Tomu ale předcházelo dlouhé přemlouvání, fikce rodinné dovolené (ale jen tuzemské, lhaní se nesmí přehánět), diskuze o tom, kdy tedy navštívím New York, když ne při mezipřistání s přespáním v hotelu a další vtíravé otázky.
O víkendu se nám měli ozvat, zda opravdu poletím, jelikož bez rodiny nemohu odcestovat! Proto jsme s napětím čekali, až se někdo ozve. CIEE měla maximálně 4 dny na to, aby mi našli nějakou rodinu.

O víkendu se opravdu někdo ozval a na druhém konci drátu nám bylo sděleno, že pojedu do Kalifornie, bízko Sacramenta, do předměstí Elk Grove. Mailem jsem ještě ten večer obdržel informace, kontakt na rodinu a informaci, že budu u „welcome family“ bydlet s Brazilcem, který se přihlásil na stejný studijní program jako já. Horlivě jsem sháněl přes web informace o místu, kam poletím a neváhal jsem ihned kontaktovat rodinu. Nyní si již dopisujeme a myslím, že mi bylo vybráno skvěle. Otec pracuje s počítači, sami jich mají několik doma. Zajímalo by mě, jak dlouho tam u nich budu. Prý se v extrémních případech do stálé rodiny studenti stěhují již následující den.
Do Sacramenta mi z New Yorku jede letadlo s přestupem ve Phoenixu. Cesta bude trvat téměř 8 hodin. Máme zaplatit letenku na účet Student Agency, okolo 4500 Kč.

Zítra mám poslední den na vyřízení všech zbývajících věcí. Musím si koupit redukci na americkou zásuvku a definitivně si sbalit. K notebooku, který si beru, je to nezbytnost.

Dozvěděl jsem se, že tam prý v zimě téměř vůbec nesněží, ale zimní bunda bude užitečná.
Taky mi poslali svojí fotku. K příspěvku ji přikládám.

Už musím jít spát, zítra toho budu mít hodně.