Into má v Evropě celkem devět zastoupení, z nichž každoročně posílá do světa kolem osmi set studentů. Pro české účastníky to znamená tu výhodu, že se na společných akcích některých programů (na pětidenním orientačním soustředění v New Yorku a na čtyřdenním výletě do předvánočního Londýna) mohou s těmito dalšími Evropany seznámit, a případně s nimi zůstat dál v kontaktu. To, že jste na jedné lodi nejen s dalšími Čechy, ale se studenty mnoha dalších národností, může váš pobyt v zahraničí obohatit o další rozměr.
Česká pobočka into Education čerpá z bohatých, třicetiletých zkušeností svého anglického zakladatele. S námi můžete studovat v USA, Kanadě, Anglii, Irsku, Skotsku, Austrálii, na Novém Zélandě, v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Argentině, Itálii a Holandsku. Našimi zahraničními partnery jsou organizace prověřené dlouholetou spoluprací – najdou vám kvalitní školu, přátelskou rodinu a dobře se o vás postarají po všech stránkách.
Studijní pobyt v zahraničí spočívá v docházce do státní školy ve vybrané hostitelské zemi, bydlení v hostitelské rodině a účasti na běžném mimoškolním životě vrstevníků. Hostitelská rodina vás přijme jako svého dalšího člena a kromě školních obědů, které si koupíte ve škole sami, o vás bude pečovat jako o vlastní dítě. To znamená, že s nimi budete trávit i jejich volný čas, navštěvovat příbuzné a slavit svátky, prostě žít každodenní život. Nebudete turisté – zapadnete jako občané své hostitelské země do jejího dění, a tak se na ni budete moci podívat pěkně „zevnitř“ – jaký je systém výuky na školách, jak se chovají učitelé ke studentům, co se smí a nesmí v rodinách, jak se dělá politika, o čem se mluví v médiích… Po celou dobu pobytu budete mít v hostitelské zemi k dispozici svého koordinátora, který vám poradí a pomůže vždy, když se objeví nějaký uzel, který bude třeba rozmotat.
Vycestujete-li do zahraničí s into, čeká vás před odjezdem celodenní přípravný seminář, kde vás sice budeme chvilku trápit nezbytnými informacemi, ale také vás zábavným způsobem připravíme na to, jak může vypadat kulturní šok a co vlastně obnáší kulturní snášenlivost. Seznámíte se tu s ostatními českými studenty, se kterými se znovu setkáte za rok na semináři absolventů, kdy si budete moct vyslechnout historky z různých konců světa a posoudit, kdo se změnil a jak.
Naším krédem je kvalita, zodpovědnost a vstřícnost. Chceme, aby se vám pobyt venku líbil a vydařil, a proto jsme vám v případě potřeby k dispozici 24 hodin denně. Pomůžeme vám se všemi problémy, které se na vaší cestě za dobrodružstvím vyskytnou, a podpoříme vaši schopnost svůj pobyt v zahraničí co nejvíc zužitkovat.
V myšlenku cesty do světa na zkušenou bezvýhradně věříme. A naši studenti i absolventi tuto naši víru utvrzují svými dopisy a telefonáty. Ti, kdo se v zahraničí setkali s nějakými potížemi, oceňují naši pomoc a zároveň zjišťují, že i oni v průběhu překonávání překážek něco získali. Pobyt v zahraničí tak znamená nejen rozmluvení se cizím jazykem tak, že už to člověk nikdy nezapomene, ale také objevení svých dosud skrytých schopností řešit různé zapeklité situace nebo mezilidské vztahy.
Chcete-li jet do ciziny s into, pošlete nám z naší webové stránky (nebo z katalogu) nezávaznou přihlášku. Na jejím základě se s vámi spojíme, sejdeme se k osobnímu pohovoru a dohodneme se na dalším postupu. Zahájíme-li spolupráci, pomůžeme vám se vším, co bude potřeba – od možného výběru oblasti umístění (USA, Anglie, Austrálie, Německo) přes asistenci při vyřizování víza až po obstarání letenky. A nakonec vám popřejeme šťastnou cestu a hodně skvělých zážitků a budeme očekávat vaše zprávy!
Ani po vašem návratu ale naše spolupráce nemusí skončit. Máme Klub „Returnees”, který provozuje své webové stránky a pořádá různé akce, takže můžete být se všemi absolventy stále ve styku. A také se můžete brigádnicky zapojit přímo do činnosti into. Budeme se na vás těšít!
Oficiální stránky: http://www.into-exchange.com/
Tento článek vznikl v rámci seriálu představení agentur. Postupně na tomto webu budou představeny agentury a organizace, které zprostředkovávají pobyt na střední škole v zahraničí. Článek nebyl vytvořen redakcí stránek Studium a život v USA.
10. 9. 2008 /
Dva komentáře byly z důvodů nepodložených informací vymazány. Pro více informací kontaktuje prosím administrátora.
16. 10. 2008 /
Ahoj chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s touto společností, chtěla bych se pomocí ní vydat da zahraničí na roční studium…..Děkuji
14. 1. 2009 /
Ahoj, ráda bych tady také napsala pár řádků o mé zkušenosti s touto agenturou, aby si nově přichozí mohli udělat podrobnější obrázek pro své uvážení cesty do zahraničí.
Svůj zahraniční pobyt jsem absolvovala ve škol. roce 2006/2007 a pro tuto svou dobrodružnou cestu jsem si vybrala USA. Žádost jsem si podala někdy v listopadu a veškeré pohovory a testy absolvovala do konce prosince. Po přijetí do programu mi pak byla koncem března vybrána rodina z menšího městečka West Haven ve státě Connecticut. I když se jednalo pouze o starší manželský pár a ne takovou tu “typickou rodinku se třemi dětmi a psem”, výborně jsem si s nimi rozuměla. Bydlela jsem tam jeste s jednou zahraniční studentkou z Chorvatska. Samozřejmě že se nějake problemy obcas vyskytly, po počátečním velkém vzrušení a očekávání se také dostaví stereotyp a i z tech užasných nových členů rodiny se najde nekdo s kym si obcas lezete na nervy, ale celkove to u nich bylo super. Opravdu se o nas starali jako o vlastni. Snazili se nam ukazat, jak to u nich chodi, kdykoli byl nejaky problem tak se nam snazili pomoci. Asi bylo take vyhoudou, ze uz meli dva pary zahranicnich studentek pred nami.Vzali nas na vánoční NY, na Floridu, navštívit města kolem…Kromě toho mi předávali spoustu pohledů na jejich zemi, hodně času jsme strávili povídáním.
Co se tyce skoly, tak mi to dalo uplne jiny pohled na svet kolem. Skola u nich neni jen o silenem mnozstvi popsanych stranek v sesite, ktere se človek musí našprtat, alehlavne o vlastním vyjadřování, názoru, pochopení. Asi proto spousta lidí tvrdí, že je jejich systém o tolik jednodušší než náš. Ale i to psaní esejí a seminárek dá zabrat, když chce člověk mít dobré známky. Mě tam také zařadili do čtvrtého ročníku a dovolili mi tam i maturovat, což byl takový bonus navíc.
Co se týče spolupráce s agenturou Into, tato agentura fungovala v ČR prvním rokem když jsem já vyjížděla. Soustředění v NY bylo moc fajn,i když to množství německých zahr. studentů s námi v campu bylo enormní 🙂 Spolupráce s koordinátorkou v místě pobytu probíhala zpočátku velmi dobře, posléze když se žádné problémy,které by bylo třeba řešit s ní, nevyskytovaly, tak jsme se stýkaly hlavně telefonicky,takže jsme si nevypěstovaly nějak moc blízký osobní vztah :(Ale nebyl důvod se scházet nějak častěji, nebyly nějaké větší problémy k řešení. A pravidelně alespon zavolala, jak se daří, co škola, co rodina apod. Vím, že moje host-sister měla jednu dobu problém, který potřebovala urychleně řešit, a v tomhle ji vyšla vstříc.
Ted uz mě nejak nenapada co tu jeste více psát. Já jsem si svůj rok v USA opravdu užila, stala se součástí jiné kultury, zapojila se do středoškolského života (zahrnujícího kromě školy také sporty, koncerty, divadlo apod) a poznala spoustu skvělých lidí. Občas to nebylo jednoduché, ale stálo to za to!
10. 2. 2009 /
Hej lidi tak pište, já chci vědět zkušenosti s touhle agenturou!!!