Střední škola, V Americe

High School Diploma Online

V době kdy jsem čekala na rozhodnutí o výši stipendia na příští rok, jsem můj mozek zaměstnávala rozhodováním, co bych dělala, kdyby to nevyšlo a já tady (V jižní Kalifornii) nemohla odmaturovat. Říkala jsem si, že v Americe to přeci musí jít nějak zařídít. A tak jsem jeden den zadala do vyhledávače High School Diploma Online.

K mému překvapení mi to našlo poměrně velké množství odkazů na školy které poskytují střední školu online. A tak se s vámi o to chci podělit, protože by to někoho mohlo zajímat.

Tedy zásadně bych dělila tyhle školy na dvě kategorie. První kategorií jsou školy kde zaplatíte za jednotlivé kurzy sazbu, v druhé kategorii pak jsou školy které mají školné za rok a nezáleží na tom jaké předměty máte. Jednotlivé školy mají různé podmínky ohledně uznávání kreditů z jiných škol, jiné požadavky na maturanty… No, prostě se lliší úplně stejně jako obyčejné školy.

Velkou výhodou je, že takovýhle systém vzdělávání si můžete nastavit přesně podle toho jak se vám to hodí. U 99% škol je jedno kdy a jak se připojíte, hlavně když splníte požadavky. Pokud se rozhodnete vyrazit na rok na Nový Zéland trhat jablka tak se nemusíte bát, že byste zameškali školu jen protože nesedíte ve třídě, pokud se rozhodnete pracovat při studiu prostě si to nastavíte tak aby to vám vyhovovalo.

Pokud byste te věnovali studiu jako v normální škole tak se vám střední škola může ze čtyř let smrsknout na tři nebo i míň (hlavně pokud ani o prázninách nepřestanete pracovat na zadaném učivu.

Školné je velmi přívětivé, málokdy přesáhne 1000 USD za rok.

Vzhledem k tomu, že jsem chtěla mít všechny potřebné informace tak jsem napsala několika velmi výběrovým americkým univerzitám s dotazem jestli by mě maturita od online high school znevýhodnila v příjmacím řízení. Pokud bych měla sumarizovat odpovědi tak v podstatě v Americe moc nejde o to na jak prestižní škole studujete pokud:

1- máte dobré výsledky srovnávacích testů (SAT, SAT II, ACT, TOEFL)

2- máte dobře vyvážený rozvrh mezi science a humanities a dobré známky

3- po škole nesedíte doma jako pecky

Tedy, pokud by někdo uvažoval o nějaké té změně a rozhodl se podstoupit riziko, že obíhat uznávání americké maturity v čechách by mohl být docela opruz jděte do toho.

Kdyby mi nedali dostatek peněz tak bych si tuto cestu taky vybrala.

Na závěr pár odkazů na školy které jsem našla, řazeny podle toho jak se mě líbily. Ale pokud se vám ani jedna nezalíbí vězte, že jsem jich našla ještě mnohem víc a vy můžete taky.

Keystone High School

Allied High School

Penn Foster High School

CompuHigh Online School
BlueSky Online

Griggs