Sport, Střední škola, V Americe, Výlety po USA

Fotbalový zápas a výlet na Fall Creek Falls

Už od začátku školního roku se v mojí škole mluvilo o prvním fotbalovém (americký fotbal) zápase sezóny proti městskému rivalovi z Riverdale High School. Riverdale je největší rival a vládce ligy – v posledních 13 letech neprohrál jediný zápas. Měl to být největší zápas sezóny. Týden před zápasem se začaly prodávat trička a lístky k utkání. S host family jsme se rozhodli, že si takovouto událost nemůžeme nechat ujít. Lístek stál 6 dolarů. V pátek ve škole nikdo nemluvil o ničem jiném než o americkém fotbale.

Po škole jsem se s mým host bratrem Connorem vydal školním autobusem domů. Zpět do školy jsme dorazili asi hodinu před začátkem zápasu. Lístky jsme měli koupené ze školy, takže jsme nemuseli stát v padesát metrů dlouhé frontě. To bylo hodinu před zápasem, deset minut před výkopem byla fronta dlouhá 100 metrů. Na zápas dorazilo asi 10 tisíc lidí. Kapacita tribun je 5500, takže ostatní stáli u zábradlí okolo celého stadionu.

Hned v první čtvrtině náš tým vedl 14-0 díky dvěma touchdownům a následně proměněných kopů. Domácí publikum tedy mělo důvod k radosti. Ve třetí čtvrtině sice Riverdale snížil na 14-6, ale ke konci zápasu se znovu předvedl kicker našeho týmu, když vstřelil field goal. Zápas tedy skončil vítězstvím našeho školního týmu 17-6 a série městského rivala tak po třinácti letech skončila. Je zajímavé, jak je tu středoškolský fotbal důležitý. Polovina rubriky Sports v novinách byla plná výsledků a komentářů k utkáním prvního kola. V poločase měly vystoupení hudební soubory obou škol, cheerleaders obou týmů rozstleskávali po celou dobu utkání.

Po footballovém večeru jsme na sobotu plánovali výlet na Fall Creek Falls State Park, největší americký vodopád východně od řeky Mississippi. Vyrazili jsme kolem poledne, cesta trvala okolo dvou hodin. Naše první zastávka byla u Cane Creek, což je řeka s kaskádami a jedním větším, asi 15 metrů vysokým vodopádem. Bohužel řeka neměla moc vody, nepršelo tu minimálně od té doby co jsem tady, tj. 25 dnů. Malý potůček přece jenom tvořil vodopád, takže jsme aspoň mohli bezpečně dojít až ke hraně vodopádu. To však bylo nic oproti naší druhé zastávce u Fall Creek Falls, vodopádu hlubokého 78 metrů. Po pár fotkách z vyhlídky jsme se rozhodli, že místo poslední plánované zastávky u jezera raději sejdeme stezkou dolů k vodopádům. Voda ve vodopádem vytvořeném jezírku byla sice studená, ale nádherný pohled zpod vodopádu stál za to.

Po výstupu zpět nahoru jsme se museli vydat domů, protože se začalo stmívat a ježdění za tmy v horách je nebezpečné. Vyskytuje se zde totiž velké množství srnek, což jsme zjistili hned po pár set metrech jízdy, kdy nám srnka přeběhla snad půl metru před autem. Po příjezdu zpět do Murfreesboro jsme se zastavili na večeři v restauraci a domů jsme dorazili okolo půl jedenácté. Fotky ze zápasu a z výletu najdete v mém fotoalbu. A mimochodem, ze soboty na neděli se mi zdál první sen v angličtině 🙂 .