V Americe, Výlety po USA

Camping po Americku

Poslední víkend jsem byl s mojí rodinou kempovat. Než si ale začnete představovat jak to vypadalo, důkladně si přečtěte tento článek. Není to jenom o kempingu jako takovém. Myslím, že se od víkendu tak trochu odráží americká kultura. Samozřejmě že ne všech, řekněme některých průměrných rodin s dětmi.

Abych začal pěkně od začátku, po mém přistěhování do mojí nové hostitelské rodiny jsme jeli koupit nový, mnoha-metrový přívěs na kempování. Pod slovem kemping jsem si vždycky představoval trempské písničky u táboráku, spaní pod širákem či ve stanu o samotě uprostřed hlubokého lesa. Je tomu tak asi proto, že tento způsob kempování opravdu provozuji se svými kamarády a čekal jsem to samé.

Již při koupi přívěsu jsem cítil, že to víkend nebude stejný jako jsem byl zvyklý. Když jsme dorazili na místo jménem jezero Camanche, všude bylo plno přívěsů a pěkná zima. Můj taťka vybalil sbírku plameňáků (jeho oblíbené zvíře, má jím pomalované kde co) a společně jsme se sousedy, kteří mají dvě malé děti, rozžehli umělý oheň na plyn. To jsem opravdu nečekal, docela mě to pobavilo. Pak jsme ale udělali ještě jeden, již reálný a seděli okolo něho v polstrovaných židlích. K večeru pak stačilo ohřát jídlo v mikrovlnce, osprchovat se a šup do nafukovací king size postele. S sebou jsme měli satelit i PlayStation 2, takže jsme se večer nenudili.

Další den jsem se snažil někoho přemluvit, aby se se mnou šel projít, ale nakonec jsem musel vyrazit sám. Dvě hodinky okolo vypuštěného jezera byla hotová relaxace. Prostor byl pro turisty byl uzavřený kvůli nebezpečí napadení krav a tak jsem musel trochu porušit místní vyhlášku, abych se dostal taky trochu do přírody. Krávu jsem viděl pouze na vzdálenost 2 mil a nevypadali nebezpečně. Cestou jsem fotil a užíval si chvíli klidu.

Nemohu říct, že by se mi tento styl kempování příliš příčil. Jenom mi všechno připadalo nadmíru umělé a nepřirozené. Vím však, že většina mých kamarádů z Čech si kempování představuje podobně a noc ve stanu jim nahání hrůzu. Proto se nebudu ani rozplívat nad otázkou, zda je takovéto kempování dobré či ne. Každému vyhovuje něco jiného. Já jsem ale asi spíš považuji za přírodnější typ.

Na těchto stránkách si můžete prohlédnou fotografie z mojí krátké procházky okolo jezera Camanche.