Angličtina, Kurz angličtiny

Angličtina hrou

Dnes vám představíme pár typů na super zábavu s přáteli nebo s rodinou, při které si navíc procvičíte anglickou slovní zásobu. Pokud máte kamarády, kteří se stejně jako vy chtějí naučit co nejlépe angličtinu, neváhejte a domluvte se s nimi na společně stráveném odpoledni při anglických hrách.

Popis osoby (věci, zvířete)
Asi to nejjednodušší, co můžete udělat, je sednout si společně s rodinou nebo kamarády do kolečka. Jeden člověk bude myslet na určitou osobu, věc, nebo zvíře. Co ho napadne. Ostatní se potom anglicky doptávají, co by to mohlo být. Daná osoba odpovídá pouze pomocí slovíček „Yes“ a „No“.

This or That
Tuto hru si lehce stáhnete do svého mobilu. Pricip spočívá v tom, že se vám ukážou dvě věty, ze kterých si vyberete jednu možnost a ostatním obhájíte, proč jste si vybrali právě ji. Často se objevují opravdu vtipné varianty, takže o zábavu budete mít všichni postaráno. Velice podobná této hře je aplikace „What if…“, která funguje na stejném principu.

Co takhle zkusit ji s kamarády třeba o přestávce ve škole?

Heads Up!
Jednoduché stáhnutí této hry do mobilu nebo tabletu vám zajistí super zábavu na celý večer. Jeden vybraný člověk hádá slovíčka a ostatní pomocí slovního popisu napomáhají k uhádnutí dané věci nebo třeba osoby.

Podívejte se, jak Ellen Degeneres ve své The Ellen Show hraje tuto hru se svými hosty a nechte se inspirovat.

A pokud nemáte zrovna po ruce partu kámošů a nudíte se třeba po cestě domů ze školy, existuje i spousta her, které můžete hrát sami.

Pix Words
Princip této hry je, že vyplňujete křížovku a k jednotlivým slovům se vám ukáže obrázek, podle kterého doplníte písmenka. Pix Words můžete hrát kdekoliv a nikoho k tomu nepotřebujete. A samozřejmě se naučíte spoustu nových slovíček a procvičíte slovní zásobu.

Podívejte se do svého mobilu, jaké aplikace vám nabízí k procvičení angličtiny. Naleznete spoustu her na způsob šibenice, pexesa, osmisměrky a určitě hodně dalších.

Tak zužitkujte svůj volný čas, ať už s kamarády nebo s rodinou a zahrajte si anglické hry, u kterých si navíc užijete spoustu zábavy. A jaké anglické hry máte nejradši vy? Napište nám o nich třeba do komentářů. 🙂