Angličtina, Kurz angličtiny

Anglicky snadno a rychle

Taky je vám situace z úvodního meme víc než povědomá? Slovíčka vám do hlavy nenacpeme. Výslovnost a přízvuk za vás taky bohužel nenaposloucháme. S čím vám ale můžeme pomoct, jsou osvědčené tipy a triky na to, jak se naučit anglicky poměrně snadno a rychle. Pojďte do toho s námi.

1. Stanovte si cíle a motivace a odměňujte seenglish in my head
Začneme od základních věcí. Stanovte si mety, kterých chcete v učení cizího jazyka dosáhnout. Chcete si na příští dovolené nenuceně pokecat s holkou u baru, nebo se třeba jen konečně naučit všechny kondicionály? Nezáleží na tom, jaké jsou konkrétně vaše cíle. Hlavní je, že si nějaké stanovíte a budete k nim směřovat. My si je ještě rozdělujeme na krátkodobé a dlouhodobé. Základem úspěchu je také určení deadlinu a jeho dodržování. Chronickým prokrastinátorům pomáhají třeba placené hodiny angličtiny ve skupině.

2. Přemýšlejte v cizím jazyce
Každý si občas mluví sám pro sebe, tak proč to nezkusit v jiné řeči? Procházejte si v hlavě možné scénáře, které vás mohou v zahraničí potkat. Jak byste si v restauraci objednali jídlo nebo se zeptali na cestu neznámého kolemjdoucího? Na takové situace je dobré se připravit. Zkuste si stoupnout doma před zrcadlo a mluvit pár minut v kuse. Na jakékoliv téma. Je jedno, že tam budou chyby, hlavní je, že se otrkáte. A až přijde vaše chvíle, budete za hvězdu.

3. Komunikujte s kamarádem nebo s někým z rodiny
Vytáhněte kamaráda na pivo a mluvte spolu celou dobu jenom anglicky. Přehrávejte si běžné konverzace, které byste vedli v češtině. Naučíte se plynule reagovat na změnu témat. Určitě to prospěje vám oběma a ještě se u toho dobře pobavíte. A kdybyste si nerozuměli, pořád je tu možnost přejít zpět do češtiny. V cizině už to nepůjde.

4. Nastavte si počítač a telefon do cizího jazyka
Nemusíte si přenastavit hned všechny elektronická zařízení. Začněte třeba Facebookem. Opakovaným používáním se vám slovíčka vryjí do paměti a vy si tím zvýšíte slovní zásobu i bez většího úsilí.

V příštím díle se těšte na další rady a tipy, které vám usnadní učení angličtiny. A určitě pomůžou i těm, kteří mají takový „jazykový hluch“ jako Joey z Přátel. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=afIE5NF19Hw