Před odletem

Ahoj, dovolte mi představit se

Ahoj, mé jméno je Mirek. Bydlím poblíž Mělníka, kde navštěvuji místní gymnázium, je mi 15 let a na následujících řádcích a článcích Vám budu psát o mé cestě ke studiu v USA. Doufám, že Vám nebude vadit, že prozatím nenapíšu nic o životě a studiu jako takovém. Jak už jistě tušíte, do Ameriky se teprve chystám.

Budu Vám referovat o tom, jaké pocity a problémy zažívám při vyplňování přihlášky, žádání o víza a podobně.

Pokud vše bude tak, jak je nyní naplánováno, měl bych Vám za cca 10 měsíců psát o mých zážitcích z Ameriky a pokračovat tak ve skvělé práci pepperose. Rozhodl jsem se pro “pouze” půlroční pobyt, jelikož nechci opakovat ročník na českém gymnáziu, což bych při ročním výletě musel absolvovat. Jako zprostředkovatele mého studijního pobytu jsem si vybral agenturu Student Agency, která má v ČR dobré jméno a ze zkušeností ostatních exchange studentů (jako je pepperos – díky) vím, že s pobytem nejsou žádné větší problémy. Takže jsem po telefonické domluvě času schůzky zavítal do pražské pobočky, kde jsem dostal přihlášku a všechno to papírování okolo. Přihláška je opravdu docela rozsáhlá, ale je to jen jednou za život, takže jsem s tím smířený. Další důvod pro osobní setkání byli moji rodiče, kteří si chtěli poslechnout informace o pobytu, a o jejichž přesvědčování možná napíšu samostatný článek. Hned po příchodu nás přivítala milá sekretářka, která ihned pohotově nabídla čaj či kávu a nechala nás sednout si do vedlejší místnosti, kam zanedlouho dorazila i paní, která má pobyty na starosti. Tak jsme si příjemně pokecali a vypili si svoje nápoje.

Po necelých patnácti minutách bylo vše vyřízeno s tím, že za týden (ve čtvtek 15.11.) se koná informační schůzka, na kterou by mělo přijít i několik bývalých exchange studentů, kteří nám zodpoví všechny otázky a vylíčí nám své zážitky. Takže se chystám do Prahy znovu za týden. O dalším průběhu mého putování Vás budu informovat zase někdy jindy.

Mějte se, Mirek ( mirkinho)