V Americe

Vánoce a Nový Rok v Kalifornii

O svátcích jsem si dal trochu pauzu od psaní článků a věnoval se přemýšlením, na co se budu soustředit příští rok. Nicméně bych se s vámi rád krátce podělil o pár mých zážitků.

První závan Vánoc přišel asi týden před jejich začátkem. Na doporučení rodiny stáhnul zazipované soubory z internetu. 24.10. jsem obdržel od mých rodičů email s kódem pro odzipování a zkompletování dat. Už jenom tento geniální proces předání dárku mě neskutečně potěšil. Taky to někdy zrealizuji. Pod pokličkou nul a jedniček se skrývalo úžasné video mojí rodiny a dvouletého bráchy. Na první pokusy jsem se neubránil slzám, potřetí už jsem to přestál. Tak začaly moje Vánoce…

Ten samý den jsme měli sváteční večeři a koukali jsme se na vánoční filmy. Také jsem zjistil, že moje rodina nemá zfilmované seriály Charlieho Browna, oné tradiční ikony Americké mládeže (před 50 lety). Nakonec jsem to ale přestál a šel si lehnout, abych si ráno mohl užít první americké Vánoce.

Trochu jsem se snažil zaspat, ale hluk zpoza stěn mě donutil vstát. Po bohaté snídani jsme začali rozbalovat dárky. Popravdě jsem se bál toho, že budu smutný, pokud mi rodina nenadělí žádné dárky. Přeci jenom to nemají v popisu práce a kvůli jejich podivnému chování, jež popisuji tak různě především v článcích o stěhování, člověk nikdy neví. Obavy byly ale zbytečné a Vánoce jsem si pořádně užil. Dostal jsem mnoho dárků (knížky, oblečení, Yu-Gi-Oh! karty, cd, sladkosti…). Svojí rodině jsem nadělil knížky a stolní hry (trochu mě mrzí, že si je ani nerozbalili, ale to je jejich věc).

Na Christmas Day 25. jsme měli nadívaného krocana a steaky. Byl to pěkný večer. Uvědomil jsem si při něm mnoho věcí. Vánoce nejsou o dárkách, ale o tom, s kým a jak se slaví. Člověk si řekne, že to je jasné, ale kdo si to opravdu uvědomuje? Pěkný článek na toto téma najdete na Caymanově blogu.

Silvestr a Nový Rok budu trávit u jezera Tahoe se sestrou, bráchou a dalšími jejich dvěma kamarádkami. Doufám, že to bude stát za to. Pronajali jsme si na jeden den hotel a moji drazí sourozenci pojedou poprvé v životě vlakem (čemuž jsem se od srdce zasmál)!

Přeji příjemný zbytek svátků.