Sport, Střední škola

Sport na High School

Obrovské sportovní zázemí vás ohromí snad na každé americké střední škole. Najdete mnoho studentů chodících po chodbách v dresu školního týmu a uslyšíte neustálé diskuze o výsledcích posledních zápasů.

Jenom moje škola má vlastní: Baskebalovou halu, tělocvičnu na wrestling, posilovnu, hřiště na baseball, softball, fotbal, lacrosse, tenisové kurty a velkej stadion pro americkej fotbal, s tartanovou dráhou na atletiku. Školní rok je rozdělen na tři části – podzimní, zimní a jarní a v každé sezóně se hrají jiné sporty.

Zde je jejich seznam:

Podzim
Přespolní běh Pozemní hokej Americký fotbal Golf Fotbal Volejbal
Zima
Basketbal Hokej Atletika Roztleskávačky Wrestling
Jaro
Baseball Softball Tenis Lacrosse Atletika

Obrovská výhodě těchto sportů je ta, že navízejí celkem vysokou kvalitu tréninku, trénuje se každý den, a jsou zadarmo – v rámci školy. Je to taky dobrá příležitost poznat nové lidi na škole. Každý tým má dvě družstva: Varsity (lepší) a JV (horší). Skoro každý týden se hrajou hry mezi školami v dané County (kraj).

Americký fotbal

Am. fotbal je sport číslo jedna nejen na školách, ale hlavně jeho profesionální úroveň = NFL. Kam se hrabe basket, baseball a hokej. Ve školách je to vždycky velká událost, když je fotbalovej zápas, a tribuny jsou přeplněný k prasknutí. Zápasu se účastní i školní band, na zahajovacím ceremoniálu hraje státní hymnu a v půlce má svoje vlastní vystoupení.

Cross Country

Jeden ze sportů, který je nám známější je CC, neboli přespolní běh. Tenhle sport jsem zkoušel já a stojí to fakt za to. Parta lidí byla suprová, držej strašně pospolu a na závodech se strašně povzbuzujou a celý to bylo takový dobrý. Trénuje se každej den už od léta, kdy je celkem vedro až do listopadu, kdy už je docela kosa. Tréninky jsou hodinu a půl dlouhý a jednou týdně se jezdí na závody, které pořádá vždy jiná škola. Ti nejlepší z nejlepších pak jedou na tzv. State championships, kde se sejdou školy z celého státu.

Další články jako tenhle najdete na mém blogu

http://highschool-usa.blog.cz/. A nejsou to články typu – v úterý sem byl dost unavenej a odpoledne šel na narozeninovou party Johnyho…

Jsou to články o americkejch školách a pobytu. To, co budou třeba budoucí zájemci potřebovat.

Obrovské sportovní zázemí vás ohromí snad na každé americké střední škole. Najdete mnoho studentů chodících po chodbách v dresu školního týmu a uslyšíte neustálé diskuze o výsledcích posledních zápasů.