Sport, V Americe, Výlety po USA

Šílenství jménem Football

Měl jsem tu možnost jít se podívat na zápas NFL – National Football League, nejsledovanější ligy v USA. Jelikož moje host rodina bydlí asi 40 kilometrů od Nashvillu, kde mají své sídlo Tennessee Titans, doufal jsem, že se ta možnost naskytne. Moji host rodiče obdrželi dárkové vstupenky od firmy jejich souseda na zápas Tennessee Titans – Minnesota Vikings, takže mě a Connorovi (host brácha) zbývalo jen koupit lístky na tzv. trhu vstupenek. Všechny zápasy za celých deset let, co Titans hrají v Nashvilllu, byly vyprodané, hlavně díky držitelům permanentních vstupenek. Takže jediná cesta, jak získat vstupenky, je navštívit internetovou stránku, kde držitelé permanentek prodávají jednotlivé vstupenky, protože se sami na zápas nemohou dostat.
Hledali jsme tedy nějaké levnější vstupenky, no nejlevnější co jsme našli byly za 60 dolarů. Co už, je to jen jednou za život. Objednali jsme tedy dvě vstupenky po 60 dolarech a v neděli v 10:00 jsme vyrazili. Stadion v Nashvillu, zvaný LP field, je obrovský – vejde se tam přes 70 000 lidí. Seděli jsme na horní tribuně a výhled na stadion byl nádherný.

Americký fotbal je ohromná show. Před zápasem se vystřelují ohňostroje, zpívá se americká hymna, dvě stíhačky prolétnou na stadionem a nastupující hráči burcují diváky. Všechno je zobrazováno na obrovských obrazovkách na obou stranách stadionu. Americký fotbal je náhodou super sport, i když náš opravdový fotbal je daleko lepší. U nás sice americký fotbal není oblíbený, ale je to opravdu zábava. Myslím, že je to i tím, že americký fotbal je sport, kde se dlouho čeká, domlouvá se taktika, a po dlouhé debatě se hraje 10 vteřin. Američanům to ale nevadí – popíjí u toho Coke, jedí hot dogy a hamburgery a mluví o každé přihrávce a downu. Každý Američan sleduje football. Na školách je to zdaleka nejoblíbenější sport a v televizi vždy najdete nějaký zápas amerického fotbalu.

Zpět k zápasu. Tennessee nakonec vyhrálo 30-17 a po čtyřech zápasech zůstává neporaženo. Davy lidí tedy měly důvod k oslavám. NFL je prostě jedna velká show a kdo má tu možnost jít se tam podívat, nechť toho určitě využije. Jinak zrovna sedím v autě s laptopem na klíně, jsem totiž na cestě na Floridu – tento týden máme totiž podzimní prázdniny, jako jediný stát v celém USA :-). Asi za hodinku dorazíme do Orlanda, kde zůstaneme čtyři dny a projdeme Disneyworld. Poté se přesuneme více na jih, kde bydlí sestra mého host táty. U ní zůstaneme asi tři dny, budeme si užívat koupání v Mexickém zálivu a poté se vrátíme zpět do Tennessee. Očekávejte článek a tuny fotek. Fotky z NFL najdete v mé fotogalerii.